SUZE RADOSNICE I POSVETA DEDI! Petković zablistao, pa poručio: Svi imamo samo jedan cilj - da pobedimo!

Fudbaler Partizana Mihajlo Petković rekao je da je srećan zbog gola koji je u prvenstvenoj utakmici protiv Javora postigao na debiju za crno-bele.

– Bolji debi nisam mogao ni da sanjam. Kada imate (Bibarsa) Natha u ekipi, sve je mnogo lakše. Što se suza tiče, bile si radosnice. Nisam mogao da se kontrolišem u trenutku. Svi su mi na kraju čestitali. Mnogo mi znači podrška starijih saigrača. Gol je posvećen mom dedi koji je preminuo prošle godine, ali znam da je odozgo sve ispratio – rekao je Petković za klupski sajt.

Fudbaleri Partizana sinoć su pobedom u Ivanjici protiv Javora od 4:0 počeli novu sezonu u Super ligi Srbije. Osim Petkovića golove su postigli Natho, Samed Baždar i Rikardo Gomeš iz jedanaesterca.

Kada sam saznao da počinjem utakmicu, osećao sam pozitivnu tremu i nestrpljivo sam očekivao meč. Od prošle sezone sam mnogo napredovao, najviše sam dobio na samopouzdanju, a tu su mi mnogo pomogli stariji saigrači da se oslobodim i igram kako najbolje znam. Naravno da postoji mali strah pred utakmicu, ali kada počne meč, sve prestane i svi imamo samo jedan cilj – da pobedimo – naveo je 18-godišnji Petković.

U 10. utakmici za seniorski tim Partizana, gol je postigao 18-godišnji Baždar.

– Zaista fantastičan početak lige. Svi smo se negde pribojavali gostovanja u Ivanjici, jer znamo da su baš ta prva kola na strani, iz različitih razloga, uvek mač da dve oštrice i da, ako mislimo da idemo na titulu, upravo tu ne smemo nikako da izgubimo bodove. Presrećan sam što je Partizan ovako krenuo i što smo dobili vetar u ledja za naredna kola – rekao je Baždar.

Istakao je da je izuzetno srećan zbog pobede.

Što se tiče mene, presrećan sam i siguran sam da sam nagrađen za trud i rad, ali i za one trenutke tuge, koje sam svaki put doživljavao, kada nisam uspeo da realizujem gol. Ovo je dokaz da rad i strpljenje donose najbolje rezultate, u pravom trenutku! Drago mi je da se i Mihajlo Petković upisao u listu strelca i da se Andrade fenomenalno uklopio u ekipu. Uz rad i zajedničku želju, idemo napred, bez straha – dodao je on.

U drugom kolu Partizan će u petak igrati protiv Radničkog u Nišu.

KLINCI UPALILI PARNI VALJAK: Motor Partizana – crno-bela deca! Stolica debitovao na pravi način, šta fali za veća dela?

OBAVEZNO POGLEDAJTE: PENALTY CHALLENGE: Biljana Petrović – Mogu da zamislim sebe kao ženu fudbalera, sviđa mi se… EP 33

 

3 Komentara

    Odličan je bio mali, lepo od njega što pozdravlja dedu

    To je onaj prvi zanos pobede na mladim igračima

    Svaka mi cast pokazao je kvalitet ,veliku želju i majstoriju sa kojom je postigao prelep pogodan ,a posveta još bolja !

Postavi odgovor