Vlahović nastavio golgetersku seriju, ali Juventus sa igračem manje nije mogao do pobede nad Empolijem (VIDEO)

Stara dama je sa igračem manje odigrala nerešeno 1:1 sa Empolijem u okviru 22. kola Serije A. Izabranici Masimilijana Alegrija sami sebi su otežali posao, tj. Arkadijuš Milik je crvenim kartonom u 18. minutu ostavio na cedilu svoje saigrače, koji su ostatak meča bili brojčano slabiji.

U takvoj konstalaciji snaga Juventus nije bio favorit u duelu pretposlednjim timom italijanskog šampionata, ali je opet mogao do tri boda pošto je prvi stigao do pogotka.

U crno-belom dresu od početka su na terenu bili Filip Kostić i Dušan Vlahović, a srpski napadač je nastavio golgetersku seriju pošto je u 50. minutu doveo domaćina u vođstvo.

On je bio najspretniji pred golom rivala posle kornera i postigao svoj 12. gol u šampionatu. Ovo je četvrti meč zaredom kako se upisuje u listu strelaca.

Izjednačenje Empoliju doneo je Tomazo Baldanzi u 70. minutu, rezantnim udarcem po zemlji sa nekih 18 metara.

Kostić je napustio igru u 78. minutu, a Bjankoneri do kraja meča nisu uspeli da dođu do preokreta i duel na torinskoj Alijanc areni završen je podelom bodova.