RASPLET U SUPER LIGI: Proleter i Metalac ispali - idu u Prvu ligu Srbije, za Radnički još ima nade!

Fudbaleri Metalca naredne sezone će se takmičiti u Prvoj ligi Srbije, pošto su porazom na domaćem terenu od lučanske Mladosti rezultatom 3:0 izgubili sve nade o eventualnom opstanku.

Metalac je pre ovog meča znao šta ih ostavlja u ligi – dve pobede u poslednja dva meča, uz dva poraza kragujevačkog Radničkog. Ipak, već sada je jasno da je za njih kraj u Super ligi Srbije.

Golove za Mladost postigli su Saša Jovanović iz penala u 14. minutu, Nemanja Mićević u 48. minutu, dok je treći gol postigao Bogdan Milošević u nadoknadi vremena.

Poraz Metalca obezbedio je kragujevačkom Radničkom opstanak u ligi, bar do baraža. Subotički Spartak je savladao Radnički rezultatom 2:1 nakon preokreta, pa su tako Subotičani i definitivno obezbedili opstanak.

Radnički je poveo golom Marka Mirića već u sedmom minutu, a Subotičani su izjednačili u 14. minutu golom Stefana Filipovića, koji je iskoristio odličan centaršut iz kornera i zakucao loptu glavom u mrežu rivala.

Do kraja plej-auta ostaje da se vidi ko će biti druga ekipa koja će uz Radnički ići u doigravanje za opstanak, a ta borba će se voditi između Mladosti i Novog Pazara.

Fudbaleri Kolubare pobedili su na svom terenu Proleter sa 1:0, u pretposlednjem, šestom kolu plej-auta Super lige Srbije.

Strelac pobedonosnog gola za Kolubaru bio je Uroš Đuranović u 70. minutu.

Kolo pre kraja, Kolubara je na prvom mestu plej-aut grupe sa 46 bodova. Proleter je na pretposlednjoj, 15. poziciji sa 32 poena.

Dakle, klub iz Lazarevca, koji je letos doveo „brdo“ igrača, smenio trenera posle sat vremena pre nego što su pripreme i počele, kojem se prognozirao ekspresni povratak u niži rang, uspeo je da se izbori za opstanak.

Proleteru je samo pobeda davala kakve-takve šanse da u poslednjem kolu uskoči u baraž.

U poslednjem kolu, Kolubara će gostovati Radniku, dok će Proleter dočekati Novi Pazar.

Standings provided by SofaScore LiveScore

STANKOVIĆ CITIRAO „POSEBNOG“: Znate kako kaže Murinjo – finala se ne igraju, već pobeđuju!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: PENALTY CHALLENGE: Barbi Afrika – Realno, pobednik Evrovizije mora biti, biti, biti… EP26