Kremoneze napravio čudo: Napoli ispao iz Kupa (VIDEO)

Fudbaleri Kremonezea priredili su senzaciju u osmini finala Kupa Italije, pošto su izbacili Napoli nakon penala – 5:4 (2:2, 1:2).

Izabranici Lućijana Spaletija su posle maestralne partije protiv Juventusa i pobede od 5:1 negativno iznenadili svoje navijače ispadanjem iz najmasovnijeg takmičenja.

Kremoneze je u 18. minutu golom Pikela došao u vođstvo, a već u 36. minutu bilo je 2:1 za Napolitance.

Huan Žesus i Simeone su pogocima u razmaku od tri minuta preokrenuli rezultat, međutim, gost je golom Afene Đana u samom finišu odveo meč u produžetke, a kasnije i u penale.

Lobotka je bio tragičar Napolija, promašio je jedanaesterac u trećoj seriji i tako direktno uticao na krajnji ishod.

Precizni za Kremoneze bili su Vaskez, Buonaluto, Tsađut, Valeri i još jednom Afena Đan, dok su za Napoli mrežu pogađali Politano, Simeone, Zjelinski i Osimen.

Kremoneze će u četvrtfinalu sastati sa Romom, dok će u polufinalu bolji iz tog duela igrati sa pobednikom iz susreta Torina i Fiorentine.

Što se trke u Seriji A tiče, Napoli je na prvoj poziciji i sa velikim šansama da tako ostane do kraja sezone, dok je Kremoneze na poslednjem mestu sa samo sedam bodova.