Krstović doneo Lećeu zlata vredan bod u borbi za opstanak

Crnogorski napadač Nikola Krstović, doneo je bod Lećeu na gostovanju Frozineoneu (1:1) u 27. kolu Serije A.

Leće trenutno zauzima 13. poziciju sa 25 bodova, dva više od prvog tima u zoni ispadanja, dok je Frozinone 16. za 22 osvojena boda.

Domaći tim imao je inicijativu u prvom poluvremenu, napadao i stvarao šanse. Ipak Frozinone je do prednosti stigao tek u finišu prvog poluvremena kada je Valid Čedira naleteo na odbitak od saigrača i matirao Falkonea.

Leće je u drugom poluvremenu stigao do izjednačenjea pogotkom Krstovića – uz dosta sreće.

Posle faula golmana Frozinonea nad 23-godišnjim napadačem u šeasnestercu sudija je pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Rafija – i promašio.

Ipak, jedanesterac je ponovljen zbog preranog izlaska golmana sa crte,a loptu je namestio Krstović i rutinski pogodio za sedmi gol u dresu italijanskog tima. Iako je u odnosu na početak sezone u dresu Lećea njegova efikasnost značajno opala pokazao je da je itekako sposoban da bude “X faktor” svog tima.

U nastavku meča Leće se uglavnom branio od stihijskih napada rivala koji je bio u nekoliko navrata blizu postizanja drugog pogotka. Možda i najbolju šansu Frozinone je propustio u 73. minutu kada je poništen gol Breščijanija zog ofsajda.

Do kraja utakmice oba rivala stvarala su šanse, svesni koliko bi tri boda mogla da budu značajna u borbi za opstanak. Na kraju na semaforu je ostao nerešen ishod s kojim je svakako zadovoljniji Leće.

“Moli se Boro Majstorović da ugasi ringišpil”

U drugoj utakmici istog termina Serije A Kaljari je savladao Empoli 1:0 pogotkom Jakuba Jankta u 69. minutu.