Nakupio je toliko kredita kod srpske fudbalske javnosti, da jedan promašen penal ne može ništa da promeni. Niti treba da promeni, jer je Aleksandar Mitrović simbol borbe za grb reprezentacije Srbije. Nije slučajno najbolji strelac u istoriji A tima. Krvavo se borio za svaki gol, svaku pobedu, svaki pedalj terena. Ali često ne samo figurativno, već je neretko stvarno krvario za reprezentaciju.
Tako je bilo i prethodne večeri. Izašao je pred mikrofone sa krvavom čarapom, očigledno da je dobio udarac tokom utakmice, ali na pitanje da li će biti spreman, nije imao dilemu da li će biti na raspolaganju selektoru Draganu Stojkoviću.
Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 6.000 FREEBET!
Prvo se osvrnuo na duel sa Švajcarskom, koji je završen podelom plena.
“Veoma teška i zahtevna utakmica – i na fizičkom i na takmičarskom nivou. Mislim da smo odigrali dobar meč, odigrali čvrsto, čekali šanse iz kontri i polukontri. Bili smo iz tih situacija veoma opasni. Promašili smo penal, promašio sam penal… Na kraju smo zaslužili bod. Terzić je fenomenalno istrčao kontru na pravovremen pas Ducija. Zaista smatram da smo minimum zaslužili da ostanemo neporaženi”, rekao je Mitrović za sajt FSS.
Možda bi utakmica otišla u drugačijem smeru da je Mitrović bio precizan sa bele tačke. Šutirao je po sredini, a Kobel je uspeo da odbrani šut srpskog napadača.
“Preuzeo sam odgovornost… Poslednjih nekoliko dana sam vežbao da baš po sredini. Ostavio je nogu i odbranu. Bože moj, idemo dalje. Ovo je utakmica iza nas, imamo važnu utakmicu isred nas i nadam se da će se protiv Danske vratiti ovaj promašaj”
Krvavo stopalo… Nikakav problem za Mitrovića!
“Hoću. Ovo je malo od duela, ništa što ne može da sanira, tako da dan odmora i spreman sam za Dansku”.
Podsetimo, utakmica između Srbije i Danske je na programu u ponedeljak od 20 časova i 45 minuta. Meč će biti odigran na stadionu u Leskovcu.
Bonus video:



Goran Munic
Važno da nas taj penal nije koštao dobrog rezultata, glava gore i pobeda protiv Danaca.
blazicuros3
Bez obzira što je reč o našoj reprezentaciji, s obzirom na prikazano zaslužili su sva tri boda ali nažalsot sreća im nije bila naklonjena
Petar Markovic
Ispade dobro što je prethodnih dana vežbao penale, ko zna kako bi se obrukao da nije
kluka4002
Bolje da nije vežbao ako je vežbao da šutne po sred gola i to ovako lose ,to se rako ne radi ,jako jako lose izveden penal prodali smo pobedu