Azijska fudbalska konfederacija saopštila je da odlaže odigravanje kvalifikacionih mečeva za Svetsko prvenstvo. Umesto u martu, igraće se u maju i junu.
U Aziji je trenutno bolja situacija, nego na početku pandemije korona virusa, ali iz predostrožnosti, odlučeno je da se većina utakmica ipak igra nešto kasnije.
-Uzimajući u obzir postojeća ograničenja putovanja izazvana pandemijom korona virusa širom kontinenta, AFC i Međnarodna fudbalska federacija (Fifa) su se zajednički dogovorile da odlože većinu predstojećih utakmica azijskih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine-, navodi se u saopštenju AFC.
Tokom marta će jedino igrati Saudijska Arabija i Jemen, Tadžikistan i Mongolija, odnosno Mongolija i Japan, kao i Nepal i Australija.
AFC takođe navodi da je na savezima da se dogvore kada će i gde igrati, a jedan od kandidata za domaćina turnira je Južna Koreja.
Poslednja utakmic au azijskim kvalifikacijama odigrana je u novembru 2019. godine.
Ne može dovoljno da mu zahvali, Vlahović posebno istakao jednog čoveka
OBAVEZNO POGLEDAJTE: CRVENA ZVEZDA vs AC MILAN | Meridian PES Predictor #36 | @Beki


