KAKAV ŠOK! Salcburg namučio Bajern u prvom od dva meča, Koman spasao svoju ekipu!

Red Bul Salcburg je na svom terenu potpuno neočekivano odigrao nerešeno protiv Bajerna rezultatom 1:1 u okviru prvog kola nokaut faze Lige šampiona!

Domaći fudbaleri napravili su pravi podvig i izborili sebi povoljan rezultat pred revanš meč.

Prvu priliku na meču imali su gosti u 10. minutu kada je Gnabri nakon odlične solo akcije uputio udarac ka golu protivnika, ali je golman to uspešno odbranio.

Nešto veću inicijativu imao je Bajern u nastavku igre, ali uspešno je Salcburg odolevao napadima.

Pripretili su Miler i Koman, ali su bili neprecizni i nije došlo do promene rezultata.

Međutim, svoju prvu pravu priliku na meču iskoristili su domaći. Nakon sjajne akcije u 21. minutu i odigranog duplog pasa u poziciji da postigne pogodak našao se Adamu koji je istu iskoristio i pogodio za 1:0!

Ovo je dalo vetar u leđa Salcburgu koji je samo tri minuta nakon postignutog gola imao još jednu priliku da uveća prednost.

Aronson se našao u situaciji jedan na jedan, ali je ovoga puta golman bio bolji.

Na drugoj strani je pripretio Sane, ali je nedostajalo koncentracije u samoj završnici i lopta je otišla pored leve stative.

Uzbudljivo je bilo u samoj završnici poluvremena, kada su domaći tražili penal, ali je nakon intervencije VAR-a igra ipak nastavljena i nije bilo jedanaesterca.

Konačan rezultat prvog poluvremena bio je 1:0 za Salcburg.

U nastavku igre bilo je zanimljivo.

Prvo je pripretio domaćin preko Sajvalda, ali je golman Bajerna pravovremeno reagovao i odbranio njegov udarac.

Sredinom drugog dela igre videli smo prave Bavarce. Počeli su sa opsadom gola Salcburga. Redom su prilike pravili Sane, Gnabri i Koman, ali je Kon danas bio nesavladiv na golu domaćih.

Nakon uspešno odbijenog naleta usledio je odgovor gostima iz Minhena.

Adejemi je uspeo da dođe u situaciju jedan na jedan sa golmanom, ali nije uspeoda ga savlada, da bi samo minut nakon ove prilike pripretio Adamu, ali je njegov šut izblokirao štoper Bajerna.

Heroj Bajerna na ovom susretu bio je Koman, koji je pokupio pas glavom od strane Milera i u 90. minutu doneo izjednačenje i postavio konačan rezultat na meču 1:1.

Podsetimo, naredni meč ove dve ekipe biće na programu sledeće nedelje.

NEMA MIRA NA OLD TRAFORDU: Novinar kritikovao Ronalda, pa razljutio Rašforda!?

OBAVEZNO POGLEDAJTE: ZVEZDA CUKARICKI I PARTIZAN RADNICKI NIS – Meridian PES Predictor ep.111 @Beki ​