LIVERPUL UTIŠAO MEACU: Firmino i Salah kaznili Inter, redsi na korak od četvrtfinala! (VIDEO)

Fudbaleri Liverpula ostvarili su pobedu nad Interom 2:0 na gostujućem terenu u osmini finala Lige šampiona.

Liverpul je tek u drugom poluvremenu slomio Inter, a golove su postigli Roberto Firmino u 75. i Mohamed Salah u 83. minutu meča, te tako napravili veliki korak ka plasmanu u četvrtinu finala Lige šampiona.

Salah je do šanse došao već u osmom minutu meča, ali je oklevao pa su ga čuvari izblokirali. Koji minut kasnije u sjajnoj prilici našao se i Sadio Mane, ostao je sam posle prekida, šutirao glavom, ali lopta je završila preko gola.

Morao je Senegalac ovde mnogo bolje da reaguje, propustio je veliku šansu. A, već u sledećem napadu Inter je mogao da kazni ovaj promašaj. Čalhanolu je primio loptu u petercu posle centaršuta sa leve strane, dobro je šutirao, ali nije imao sreće. Lopta se odbila od prečke, a mreža ostala mirna.

Nešto kasnije ponovo je svoj šut oprobao Mane i to makazicama, pa je bilo jasno da nas čeka sjajna utakmica i da je samo pitanje momenta kada će pasti gol. Ipak, iako smo videli nekoliko dobrih prilika u prvom poluvremenu, golove smo videli tek pred kraj utakmice.

liverpul-inter-liga šampiona
Liverpul jednom nogom u četvrtfinalu (FOTO: Guliver Images)

Inter je u drogm delu utakmice bio nešto ofanzivniji, ali nije uspeo da matira Alisona, koji je bio više nego siguran. Ređale su se šanse i Lautara Martineza, ali Liverpul je uspevao da se odbrani to najviše zahvaljujući Van Dajku.

Klop je izvršio izmene, Luis Dijas je bio vrlo raspoložen, našao se nakon sat vremena utakmice u odličnoj šansi, ali je njegov udarac izblokirao Škrinijar. Damfris je na drugoj strani imao priliku, ali sve promašaje Intera kaznio je Liverpul u 76. minutu, kada je Firmino skočio posle kornera i matirao Handanoviča.

Tačku na meč stavio je Salah koji je kroz nekoliko čuvara uspeo da ugura loptu u gol, pošto je ona zakačila Bastonija i promenila pravac.

Liverpul je ovom pobedom napravio veliki korak ka četvrtfinalu, a konačna odluka pada na Enfildu. Revanš u Liverpulu je na programu 8. marta.

NEMA MIRA NA OLD TRAFORDU: Novinar kritikovao Ronalda, pa razljutio Rašforda!?

OBAVEZNO POGLEDAJTE: ZVEZDA CUKARICKI I PARTIZAN RADNICKI NIS – Meridian PES Predictor ep.111 @Beki ​