Oslobođeni su bili Čelsi i Mančester siti za utakmice Premijer lige ovog vikenda, zbog velikog finala FA Kupa… Na Vembliju pred 90.000 navijača, odigran je poslednji meč najmasovnijeg takmičenja na svetu, a trijumf je odneo tim sa Etihada – 1:0 (0:0) i domogao se pehara posle tri godine.
Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!
Strelac jedinog gola bio je Antoan Semenjo u 73. minutu. Ofanzivac iz Gane je okrenut leđima od gola, dočekao pas Erlinga Halanda sa desne strane i zahvatio loptu popularnom štiklom, prevarivši svog čuvara i golmana Čelsija.
Ovo je osmi FA kup u istoriji Mančester sitija, čime su Građani stigli do deobe trećeg mesta večne liste osvajača ovog takmičenja. Više trofeja imaju samo Arsenal sa 14 i Mančester junajted sa 13 osvojenih pehara.
Što se tiče ove sezone, Siti je osvojio drugi trofej, posle Liga kupa, a u poslednja dva kola će se boriti sa Arsenalom i za treći – najvažniji – pehar Premijer lige.
BONUS VIDEO:



drina
Uspeo je Mancester ,a Gvardiola prosto skuplja trofeje…
branko
Zato je i doveden malo mu je potrebno da napravi razliku na terenu
balsa
Kup opet ide u Mancester. Nije bilo previse sansi, ali taj jedan potez Semenja je presudio bas gol koji odlucuje finale.
matej
Celsi se borio koliko je mogao, ali ovo je bila Sitijeva rutina. Kad dodje finale, oni jednostavno znaju kako se zavrsava posao
milan
Siti je jos jednom pokazao zasto je masina za trofeje. cak i kad ne briljiraju, nadju nacin da pobede i uzmu pehar. Semenjo je dao gol koji će se vrteti danima.