Milojević posle plasmana u finale: To je prelomilo utakmicu!

Miloš Milojević, trener Crvene zvezde, analizirao je pobedu srpskog šampiona nad TSC-om i plasman u finale Kupa Srbije.

Zahvalio se navijačima na podršci i objasnio da je odbrana Milana Borjana prelomila utakmicu u korist crveno-belih. Osvrnuo se na početak utakmice i činjenicu da je TSC bio bolji u uvodnim trenucima meča.

“Nismo ušli u utakmicu kao što smo planirali, pričali i trenirali, jednostavno smo premalo radili one stvari koje smo trebali. Svakako ćemo napraviti analizu i videti zašto je to tako, ali kad se sve sabere i oduzme, zasluženo smo pobedili, ali jedan deo meča je bio bez energije i organizacije sa individualnim pokušajima koji ne prolaze protiv ekipe kao što je TSC. Meč je posle išao u našu korist, poveli smo 0:1, a onda su oni ostali sa igračem manje u nastavku i uz bolje rešavanje viškova koje smo imali u napadu, mogli smo i ubedljivije da slavimo. Čestitam igračima i navijačima na pobedi i nadam se da će publika biti mnogobrojna i u finalu, te da ćemo biti pravi od prvog do poslednjeg minuta”, rekao je Milojević.

EKSKLUZIVNO: Poklon za sve čitaoce Meridian Sporta – 2.000 RSD za online klađenje!

Da je Vukić savladao Borjana u sedmom minutu, verovatno bi tok meč dobio drugačije obrise, ali je kapiten Zvezde ponovo izrastao u junaka i zaustavio udarac napadača TSC-a.

“Bio je junak u Kruševcu, evo i danas i nemam ništa protiv da to ponovi u finalu, samo da pobedimo. Svakako je njegova odbrana promenila tok meča, jer bi se posle 1:0 veoma teško vratili u utakmicu, tako da mu čestitam”, zaključio je strateg srpskog šampiona.