Milojević: Prija nam kada je igrač Zvezde na spisku reprezentacije

Crvena zvezda u petak dočekuje Železničar u 10. kolu Superlige Srbije, a šef stručnog štaba crveno-belih Vladan Milojević je izneo očekivanja uoči duela koji je na programu od 19 sati.

Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 6.000 FREEBET!

Strateg srpskog šampiona osvrnuo se na povredu Mirka Ivanića.

“Teško je kada ostanete bez jednog od igrača. Mirko Ivanić ima veliki uticaj na našu igru. Znali smo na početku priprema da će nam biti potrebno da svi igrači budu spremni, kao i da će biti ovakvih situacija. Ivanić je ušao u proces oporavka i očekujemo da se što pre priključi ekipi. Kada je u pitanju mladi Maksimović ima još vremena, polako”, počeo je Milojević.

Trener Zvezde dotakao se kolege na suprotnoj strani i vedete Pančevaca – Lazara Romanića.

“Marko Savić je pokazao mnogo entuzijazma i fudbalskog znanja, kako u prethodnom, tako i u sadašnjem klubu. Vrlo dobro radi i lepa je budućnost ispred njega. Lepo je videti mlade trenere koji su na početku karijera”, rekao je Milojević i dodao:

“O Romaniću sam govorio i prethodni put kada smo igrali protiv Železničara. Lazara dosta dugo pratim, Zvezdino je dete. Karijera ga je vodila drugim putem. Imao sam priliku da ga treniram, ali i pratim u Grčkoj dok je igrao za Lamiu. Pružao je fenomenalne partije i izrastao je u jednog dobrog igrača. Pored ostalih fudbalera Železničara i od njega nam preti opasnost”.

Osvrnuo se strateg crveno-belih na kadrovsku situaciju.

“Imamo popodnevni trening, pa nakon toga i sastanak sa fitnes trenerima i medicinskim delom stručnog štaba. Videćemo koji su igrači umorni i kome treba odmor, imamo dosta utakmica. Procenićemo nakon treninga”.

Trener Zvzede bio je upitan da li će se u startnoj postavi za naredni duel naći više od dva bonus igrača.

“Lično mi to ne predstavlja nikakav problem, kao što sam napomenuo i prethodni put. Videćemo sa kojim ćemo igračima da izađemo na teren, a bitna je suština”.

Na širem spisku reprezentacije Srbije našla su se dva igrača Zvezde – Marko Ilić i Andrija Maksimović.

“Prija nam kada se igrač Crvene zvezde nađe na spisku reprezentacije. Selektor je procenio da mu takvi igrači trebaju, a mi smo u njegovoj službi i stojimo mu na raspolaganju. Sve nam to čini veliku čast. Nadam se da će nas igrači koji dobiju poziv reprezentacije predstaviti dostojno i da će pomoći nacionalnom timu što više mogu”.

Na Marakani se nadaju velikoj podršci navijača.

“U seriji smo teških utakmica na tri ili četiri dana. Mislim da će biti lep dan i pozivam navijače da dođu u što većem broju. Njihova podrška nam je potrebna, pogotovo za meč za Železničarom, koji je dobra i nadahnuta ekipa. Njihova podrška nam je preko potrebna”, zaključio je Milojević.

Vlahović: Shvatio sam da je beskorisno da se nerviram

BONUS VIDEO:

3 Komentara

    Lepo je kad Zvezda ima svog igraca na spisku reprezentacije bez obzira koliko je on sirok!

    Normalno je da svaki klub oseti ponos ako selektor reprezentacije uvrsti na spisak nekog ili više tvojih igrača.

    Pa naravno i to je pokazatelj kvaliteta igrača koji poseduje klub

Postavi odgovor