MILOJEVIĆ SE POVERIO ŠVEĐANIMA: Jedna osoba sve odlučuje - nema diskusije! Nijedan trener ne "preživi" ako ne osvoji titulu u Srbiji...

Miloš Milojević nalazi se na velikom ispitu u trenerskoj karijeri. Reklo bi se – najtežim do sada.

Preuzeo je dirigentsku palicu od Dejana Stankovića i seo na mesto šefa stručnog štaba Crvene zvezde, što je za mladog stručnjaka svakako veliki zalogaj.

Ipak, rano je za bilo kakve ocene, a u intervjuu za Švedske medije, gde je i sam Milojević imao prilike da radi, Zvezdin trener govorio je o brojnim temama, kako fudbalskim, tako i onim životnim.

Kako je sam istakao, glavna razlika između fudbala odnosno rada u Švedskoj i Srbiji je u ciljevima.

U Švedskoj je fokus na tome da se ljudi dobro osećaju. Od igrača do trenera. Ovde nije bitno kako se osećaš. Moraš da isporučiš rezultate, za to si plaćen. Drugačija je kultura. Uobičajeno je da jedna osoba sve odlučuje i da nema diskusije. Ali ja nisam taj tip. Ja sam tip ličnosti koja priča mnogo sa igračima, koja želi da ih sasluša i da zna ako imaju neke probleme. Želim da im pomognem u razvoju. Naravno, želim i da pobeđujem utakmice, ali mi je jako važno da igrači i klub napreduju – počeo je Milojević intervju za Ekspresen.

Upitan je Milojević da li ima šansu da radi u Zvezdi na isti način kao što je to bio slučaj i u Pvedskoj, ali on ističe da su se neke stvari promenile.

– Imam iste principe, ali moraš malo da se adaptiraš na kulturu liderskog stila. U Švedskoj je normalno da igrače pitaš šta misle posle utakmice. To se smatra vrlinom. Ovde to znači slabost i da ne znaš šta radiš. Zato je potrebno adaptirati se, ali moji principi prema igračima ostaju isti. Bilo da su najbolji, najgori, stari, mladi, imam isto poštovanje za sve. Svi mogu pod istim uslovima da dođu kod mene i da razgovaramo – ističe mladi stručnjak.

Naravno, Malme je bio neizbežna tema, a Milojević ističe da ostaje pri stavu da mu nije baš najjasnije zašto su mu tamo uručili otkaz.

– Ponosan sam čovek i ne zapitkujem mnogo. Bio sam gost u njihovoj kući. Kada nisu više želeli tog gosta u kući, na njima je bilo da to i kažu. Analizirao sam šta sam mogao bolje da uradim i zašto je sve ispalo tako kako je ispalo. Znam da sam dao sve od sebe za Malme od prvog do poslednjeg dana. Ako i uprava kluba to misli za sebe, onda treba da budu zadovoljni.

Miloš Milojević-crvena zvezda
Miloš Milojević je govorio o brojnim temama
(FOTO: Starsport)

Podsetio je i na “doček” u Švedskoj.

– Ponekad nije fer kada dođete u drugu zemlju i odmah vas etiketiraju kao žestokog momka sa Balkana. Ali kada popričate sa mojim igračima, dobićete potpuno drugačiju sliku – kaže Milojević.

S obzirom na to da mu je porodica u Švedskoj, da li Milojević opet vidi sebe u tamošnjem fudbalu?

– Biće potrebno da prođe dosta vremena. Bio sam u Hamarbiju koji je veliki klub u Stokholmu, potom u Malmeu koji je najbolji klub u zemlji. Morao bi da bude neki baš ozbiljan projekat da bih opet sebe video u švedskom fudbalu. Ne želim da ulazim u konlifktne situacije i da brzopleto odlučujem. Iako se u mom poslu mnogo toga ne može isplanirati, trenutno ne planiram da se vraćam u Švedsku u narednih nekoliko godina.

Još jednom je uporedio Milojević Švedsku i Srbiju, odnosno ciljeve u klubovima u kojima je radio. Koliko je važno da u Srbiji bude prvi sa Zvezdom?

– Veoma. Nijedan trener ovde ne preživi ako ne osvoji titulu. Tako je bilo kroz istoriju i tako je i danas – istakao je Milojević.

PRAVI “ORAO”: Vlahović uleteo među deset deset najboljih na svetu!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: MUNDIJAL NA DLANU: Upoznaj Dansku i osvoji dres! EP15| Meridian

 

12 Komentara

    Nek radi kako hoće ako to znači da će Zvezda da osvoji tituli, dalje nas ne zanima

    Ovde su totalno drugačija pravila i on će morati da nađe načina da izbalansira dobro iz oba sveta i da bude najbolji mogući trener Zvezde jer ovde zaista si otpisan ako ne daš rezultate

    Kvalitetnija je nasa liga daleko od Svedske iskreno

    Mislim da nije dorastao on ovom zadatku

    Po ovome do sada vidjenom veliki je ovo zalogaj za njega

    Mlad je,tek ima da se razvija u trenera

    Kako je krenuo lose mu se pise bogami…

    Sve u svemu osvoji titulu pa cemo da vidimo sta i kako dalje.

    Svedska i nasa liga dva razlicita sveta. Nema sta. U Svedskoj poraz nije szrasan. Ovde je opasno.

    Nije lako raditi u Zvezdi. Mnogi vrhunski strucnjaci i igraci se nisu snasli.

    Bas tako. Nema trofeja nemas sta da trazis u Crvenoj Zvezdi.

    Kada si trener Crvene Zvezde moras da znas da Zvezda je neko ko trazi trofeje stalno.

Postavi odgovor