U petoj rundi Lige šampiona na megdan Crvenoj zvezdi u sredu dolazi vicešampion Bundeslige Nemačke – Štutgart.
Pred utakmicu na stadionu “Rajko Mitić” oglasio se napadač Švaba, Ermedin Demirović. U razgovoru za nemački “Kiker” reprezentativac BiH istakao je da bi gostovanje u Beogradu moglo da bude “odvratno” za njega.
“Spreman sam na to da možda neće biti lako za mene zbog nacionalnosti. Moglo bi da bude posebno, moglo bi da bude odvratno. Oni odlučuju u kom pravcu ide sve. Ili će biti, izvinite na izrazu, sr..a ili se neće baviti time uopšte. Spremam se i za jedno i drugo. Sve to čak može i da me motiviše. Već sam posle žreba rekao da se zaista radujem što ću igrati u Beogradu. To je zabavan izazov, ali teško gostovanje.”
Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 6.000 FREEBET!
Ubrzo zatim, Demirović se putem Instagrama ponovo obratio i uputio izvinjenje navijačima Crvene zvezde, uz tvrdnju da je njegova prethodna izjava loše prevedena i protumačena.
“Ovim putem želim da obavestim javnost, a naročitno navijače Crvene zvezda da nikad u svojim izjavama i stavovima nisam želeo da uvredim taj klub. Crvena zvezda je jedan od najvećih klubova sa naših prostora prema kojem imam veliko poštovanje.
Takođe, Marakana je stadion na kojem se radujem što ću igrati jer je poznat po odličnoj atmosferi. Neke moje izjave za nemačke medije nisu najbolje prevedene i ne želim da se razmatraju u kontekstu nacionalnog, pogotovo jer sam sportista koji nije opterećen tim stvarima i koji je u porodičnim relacijama sa ljudima različitih nacionalnih konfesija. Sportski pozdrav svima”, napisao je Demirović na svom Instagram profilu.
Bonus video:



blazicuros3
Kao da nikada nije čuo za izreke “Triput meri jednom seci” ili npr. “Ispeci pa reci”, da jeste ne bi morao sad da pribegava onoj “Reko pa poreko”