Nemačka bi mogla da ispiše istoriju Lige šampiona

Ako se sve stvari poklope onako kako bi trebalo, Nemačka bi mogla imati šest predstavnika u Ligi šampiona za narednu sezonu.

Ovo bi moglo ispisati istoriju najelitnijeg klupskog takmičenja u Evropi, jer nijedna država do sada nije imala šest predstavnika u jednoj sezoni Lige prvaka.

SPREMI SE ZA BESPLATNU ZABAVU: Preuzmi BONUS DOBRODOŠLICE OD 5.000 RSD + 100 FREEBET-OVA na Super Heli igri – registruj se na sajtu meridianbet.rsili putem mobilne aplikacije.

Da bi došlo do pisanja istorije Bajer Leverkuzen i Borusija Dortmund moraju odraditi svoj deo posla.

Naime, Leverkuzen je učesnik četvrtine finala Lige Evrope i u slučaju osvajanja tog takmičenja ostvaruje direktan plasman u grupnu fazu Lige šampiona.

Sa druge strane popularni “Milioneri” su trenutno na petom mestu Bundeslige i ako tako ostane, uz osvajanje Lige šampiona Borusija bi mogla biti šesti predstavnik Nemačke u ovom takmičenju.

Ekipa iz Dortmunda je u ovom trenutku bodovno izjednačena (56 bodova) s četvrtoplasiranim Lajpcigom.

U sledećoj sezoni će Liga šampiona biti proširena na 36 klubova, sa sadašnja 32 u prvom delu takmičenja, pa će dve najuspešnije zemlje dobiti dva dodatna mesta.

U ovom planu da Njemačka bude najuspješnija nacija potrebni su dobri rezultati Bayerna, ali i Ćabijevog Leverkuzena.

Bonus video:

3 Komentara

    Nemci i Italijani bas ozbilino napadaju mesta u LS sledece sezone

    Mnogo klubova iz Nemacke, ali realne su sanse da do toga i dodje.

    Znacemo sve uskoro ali ovo jasno pokazuje koliko su kvalitetni Nemacku klubovi

Postavi odgovor