Ako se sve stvari poklope onako kako bi trebalo, Nemačka bi mogla imati šest predstavnika u Ligi šampiona za narednu sezonu.
Ovo bi moglo ispisati istoriju najelitnijeg klupskog takmičenja u Evropi, jer nijedna država do sada nije imala šest predstavnika u jednoj sezoni Lige prvaka.
SPREMI SE ZA BESPLATNU ZABAVU: Preuzmi BONUS DOBRODOŠLICE OD 5.000 RSD + 100 FREEBET-OVA na Super Heli igri – registruj se na sajtu meridianbet.rsili putem mobilne aplikacije.
Da bi došlo do pisanja istorije Bajer Leverkuzen i Borusija Dortmund moraju odraditi svoj deo posla.
Naime, Leverkuzen je učesnik četvrtine finala Lige Evrope i u slučaju osvajanja tog takmičenja ostvaruje direktan plasman u grupnu fazu Lige šampiona.
Sa druge strane popularni “Milioneri” su trenutno na petom mestu Bundeslige i ako tako ostane, uz osvajanje Lige šampiona Borusija bi mogla biti šesti predstavnik Nemačke u ovom takmičenju.
Ekipa iz Dortmunda je u ovom trenutku bodovno izjednačena (56 bodova) s četvrtoplasiranim Lajpcigom.
U sledećoj sezoni će Liga šampiona biti proširena na 36 klubova, sa sadašnja 32 u prvom delu takmičenja, pa će dve najuspešnije zemlje dobiti dva dodatna mesta.
U ovom planu da Njemačka bude najuspješnija nacija potrebni su dobri rezultati Bayerna, ali i Ćabijevog Leverkuzena.
Bonus video:



Goran Munic
Nemci i Italijani bas ozbilino napadaju mesta u LS sledece sezone
M Pavlovic
Mnogo klubova iz Nemacke, ali realne su sanse da do toga i dodje.
Sale Vuk
Znacemo sve uskoro ali ovo jasno pokazuje koliko su kvalitetni Nemacku klubovi