Zlatni Orlić sa Novog Zelanda namestio nišanske sprave i pogurao MTK do četvrtfinala Kupa Mađarske

Fudbaleri MTK iz Budimpešte odradili su rutinski zadatak u okviru osmine finala nacionalnog Kupa. Ekipa trenera Davida Horvata savladala je bez problema drugoligaša – sastav Kozarmislenija. Favorit je na gostovanju slavio sa sigurnih 0:3.

Mesto među najboljih osam ekipa u Mađarskoj tim iz glavnog grada pronašao je zahvaljujući tandemu iz Srbije i Bosne i Hercegovine.

Napadač Marin Jurina slomio je otpor rivala u prvom poluvremenu, kada se dva puta upisao u strelce, a tačku na trijumf gostujućeg sastava stavio je nekadašnji svetski šampion sa omladinskom reprezentacijom Srbije – Nemanja Antonov.

Bivši levi bek Partizana, poznat po ubojitom udarcu i sjajnom centaršutu, presudio je domaćinu pogotkom u 48. minutu meča.

Nemanja je standardan u ekipi iz glavnog grada Mađarske ove sezone. U domaćem prvenstvu zabeležio je 18 nastupa i za to vreme postigao tri pogotka uz šest asistencija. Kada je u pitanju Kup, ovo je bio drugi gol na isto toliko odigranih mečeva.

Antonov je izdanak omladinskog pogona OFK Beograda, a tokom karijere nastupao je još za Grashoper, Muskron i Ujpešt.