Vidić ne zaboravlja slavne dane i gleda u budućnost: Siti će biti prvak, više volim Van Dajka nego Salibu i Gabrijela

Nemanja Vidić je legenda ne samo Mančester junajteda već i Premijer lige, pa je u tom svojstvu bio u Kini gde je zajedno sa Majkl Ovenom i Suen Đihajem predstavljao najbolju fudbalsku ligu na svetu.

Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 6.000 FREEBET!

U razgovoru za tamošnje medije otkrio je koji su momenti obeležili njegov boravak u engleskom fudbalu.

“Sezona koja je na mene ostavila najdublji utisak je 2007-2008 kada sam sa Junajtedom osvojio Premijer ligu, Ligu šampiona, Svetsko klupsko prvenstvo. Lično gledano, u sezoni 2010-2011 proglašen sam za najboljeg igrača lige i kao kapiten sam podigao šampionski pehar. Taj trenutak je bio najslavniji i najuzbudljiviji u mom životu. Srećan sam što sam imao odlične saigrače, trenere”, počeo je Vidić.

Jedan od najboljih štopera svih vremena otkrio je koji centralni defanzivci mu se najviše sviđaju iz redova Premijerligaša.

“Van Dajk, svi znamo ko je on, jedan je od najboljih defanzivaca danas. I mladi štoper Van der Ven, zbog čijeg napretka sam veoma srećan i radujem se njegovoj budućnosti. Naravno, dobri defanzivci su Saliba i Gabrijel (iz Arsenala), ali ja više volim prva dva”.

Bivši kapiten Junajteda prognozirao je ko će biti među četiri najbolja tima u Premijer ligi ove sezone.

“Mislim da će Mančester siti, Liverpul, Arsenal i Čelsi biti u prva četiri, ovim redosledom. Prošle godine sam predviđao da će Arsenal biti prvi, ali nisu osvojili prvenstvo jer nisu bili dobri u poslednje dve ključne utakmice. Trener i igrači Arsenala su veoma dobri, ali treba da nauče kako se osvajaju trofeji”, kazao je Vidić.

Bonus video:

3 Komentara

    Siti je samo još ove sezone miran po pitanju titule sem ukoliko se ne desi neko iznenađenje

    Nema vise stopera kao sto je on , Van dajk je eto jedini u današnjici za kojeg se može reci da je bolji od Vidica realno

    Vidić nabroja prva četiri tima koja će biti na čelu Premijer lige a nigde nije stavio svoj Mančester Junajted, izgleda da nem apoverenja u dobar učinak svog bivšeg tima.

Postavi odgovor