Nenad Stojaković: Otpisani smo i saterani uz zid, pravi šampioni moraju to da prevaziđu

Preokretom u Surdulici vratio se Partizan na pobednički kolosek, a susret sa Spartakom biće prilika da crno-beli uspostave željeni ritam, te u dobrom raspoloženju dočekaju večiti derbi naredne nedelje.

Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!

Uoči duela sa Subotičanima, koji vode borbu za opstanak u eliti, prisutnim predstavnicima medija na konferenciji se obratio šef stručnog štaba iz Humske ulice – Nenad Stojaković.

“Želim da se zahvalim Janisu Karabeljovu za sve što je uradio za Partizan i želim mu mnogo sreće u nastavku karijere. Mariju Jurčeviću želim brz oporavak posle operacije. Trifunović, Jurčević i Milovanović neće biti u protokolu – još se oporavljaju”, istakao je Partizanov trener.

Stojaković je potom posvetio nekoliko rečenica narednom protivniku – timu Miloša Kruščića.

“Gledali smo, pratili… Ekipa puna internacionalaca. Vođeni su na dobar način, kvalitetni. Primili su tri gola iz prekida, iako nisu tako loše igrali. Trenerili smo, vežbali, igrači su dobili informacije. Atmosfera je odlična. Idemo sutra da uzmemo tri boda”.

Kroz turbulentan period prošli su crno-beli u proteklom periodu, a pogotovo Stojaković – o čijem otkazu se glasno spekulisalo uoči meča sa Radnikom.

“Saterani smo uz zid i otpisani od svih. Ja kao trener – oni kao igrači. Najvažnija su tri boda. Potpuno sam miran. Nema velike filozofije. Veoma jednostavno”, istakao je mladi strateg, pa potom dodao:

“Dobili smo tu utakmicu na srce. Sve ono što se dešavalo nije bilo prijatno. Pravi šampioni moraju da izađu iz toga – očigledno nije lako. Uz vrelo srce i hladnu glavu da izađemo na teren i pokažemo da smo najbolji”.

Veliki doprinos ekipi već na debiju pružili su Stefan Mitrović i Saša Zdjelar.

“Sam izlazak na teren znači. Dovoljno govori odnos sudija, protivnika i saigrača prema njima. Prekaljeno borci – donose novi ukus ovom timu. Najstariji su, ali donose određenu svežinu koja je bila neophodna”.

Veruje šef struke crno-belih da će Nemanja Trifunović biti spreman za susret sa Crvenom zvezdom naredne nedelje.

“Počeo je juče da trenira. Radio je određene stvari. Očekujem da će biti u sastavu za derbi”.

Nada se Stojaković dobroj uvertiri za najveću utakmicu srpskog fudbala.

“Nama je važna pobeda – ne razmišljam uopšte o tačnom rezultatu. Razmišljam o treningu, prvom, petom, desetom minutu… Da sa terena izađemo srećni”.

Na konstataciju novinara da mu ekipa nije okrenula leđa u delikatnom trenutku, trener se nadovezao:

“Od Mure imamo sjajnu radnu atmosferu. Svi pružaju maksimum. Profesionalci su! Nisam razmišljao da grupa ili pojedinac imaju nešto protiv mene. Dovoljno sam iskusan da mogu nešto da primetim. Oni se bore za sebe, klub, svoje porodice… Važno je da svi zajedno dođemo do cilja”.

Gotovo je siguran Stojaković da se Partizan neće dodatno pojačati u poslednjim satima prelaznog roka.

“Neće više verovatno biti pojačanja. Mislim da je to to za ovu zimu”, istakao je kratko, pa nastavio u istom ritmu:

“Pričali smo o tome. Partizan ima svoje projekte, momke koji su stekli vrednost… Sigurno da bih kao trener bio zadovoljan sa još nekoliko pojačanja, ali u ovom momentu to nije realno. U ovaj, kao i sve protekle mečeve, ulazim sa jasnim ciljem i idejom kako možemo da dođemo do cilja. Zadovoljan sam timom koji imam”, zaključio je Stojaković.

Bonus video:

0 Komentar

    Ne znam ko ih je otpisao i na koga misli kad kaže da ih je neko saterao uz zud? Daj budimo realni, oni su sami sebi najveći neprijatelji, klib se decenijama pogrešno vodi, igrači se ne trude preterano i bacaju pare na strance umesto da iz podmladka dovedu igrače i onda ih iskale u prvom timu!

    Kakva besmislena konstatacija,nedostojna trenera jednog Partizana…

    Tako je u ovako teškoj situaciji se pokazuje mentalitet i kvalitet kluba i samih igrača sada jača nego ikad treba igrati i pokazati da stvarno vrijede

Postavi odgovor