Fudbalski savez Srbije oglasio se povodom incidenata koji su obeležili utakmicu četvrtfinala Kupa Srbije između Novog Pazara i Crvene zvezde, ali i zbog sve češćih sličnih situacija na stadionima širom zemlje.
Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!
U saopštenju se najoštrije osuđuje ponašanje pojedinih navijača, uz poseban akcenat na učestalu upotrebu pirotehničkih sredstava na tribinama. Kako se navodi, u poslednje vreme zabeležen je porast takvih incidenata, a u više navrata povređeni su policijski službenici, redari, ali i akteri na terenu.
Generalni sekretar FSS Branko Radujko zatražio je hitan sastanak sa rukovodstvom Zajednice klubova Superlige i Prve lige Srbije, kako bi se razmotrile dodatne mere u cilju sprečavanja nasilja i podizanja nivoa bezbednosti na stadionima.
Iz Saveza su poručili da će javnost biti blagovremeno obaveštena o zaključcima sastanka i konkretnim koracima koji će biti preduzeti u narednom periodu.
BONUS VIDEO:



simona
Odrzace sastanak ,popiti kafu i kiselu vodu i opet ce sve po starom…
janja
Moraju da pooštre kazne za takvo ponašanje navijača jer će nam to doneti negativni renome kod evropskih fudbalskih asocijacija.
strahinja
Ništa novo samo ne znam zašto svaka utakmica mora da nosi House sa sobom kod nas u našoj ligi kupu kako god to je uvijek prisutna
ivona
Mora da se kazne obe ekipe, čak i da se neke utakmice igraju i bez prisustva publike
elena
Ozbiljni incidenti su se desili u Pazaru i normalno je da disciplinska komisija reaguje