Opsada Viganovog gola završila sa dva pogotka u mreži: Junajted nastavlja takmičenje u FA Kupu

Vigan je dočekao Mančester junajted u okviru FA Kupa i bio poražen rezultatom 2:0.

Razlika u kvalitetu bila je jasna od samog starta, iako je domaći sastav prvi stigao do prilike za gol.

Asgard je bio u izglednoj prilici za gol već u trećem minutu susreta, ali je bio neprecizan i rezultat je ostao nepromenjen.

Od tog trenutka krenula je totalna ofanziva ekipe Erika ten Haga. Nizale su se šanse za Rašforda i Mektomineja, ali nijedan od igrača nije uspeo da zatrese mrežu rivala.

To je bio slučaj sve do 24. minuta susreta, kada je Dalo sa ivice šesnaesterca uputio precizan udarac u malu mrežu rivala za 1:0.

Do kraja prvog poluvremena nastavio je gostujući tim sa prilikama za gol, ali promene rezultata nije bilo. Hojlun i Rašford nisu uspeli da pronađu put do liste strelaca.

Tokom drugog poluvremena Mančester junajted je spustio tempo igre, dok je u odbrani bio na visini zadatka i nije dozvolio Viganu da ugrozi stečenu prednost.

Igrao se 72. minut meča kada je Šo neoprezno startovao u svom kaznenom prostoru, zbog čega je arbitar dosudio penal u korist Junajteda.

Lopti je prišao Bruno Ferandeš i pogodio za konačnih 2:0.

Do kraja meča bilo je prilika na obe strane, ali promene rezultata nije bilo i Mančester junajted je uspeo da ostvari plasman u narednu rundu FA Kupa.