Partizan ne vidi svetlost na kraju tunela - Kolubara odnela bod iz sablasne Humske

Fudbaleri Partizana remizirali su sa Kolubarom rezultatom 1:1 u okviru 25. kola Superlige Srbije.

Crno-beli nisu uspeli da četvrtu utakmicu zaredom reše u svoju korist na svom terenu, računajući i utakmicu sa Šerifom. Opet su pružili bledu partiju, te nisu uspeli da obraduju malobrojnu publiku koja se odlučila da dođe na stadion u Humskoj.

Dobro je ušao u ovaj meč Partizan i probudio nadu svojim navijačima da su na vidiku bolji dani. Već posle tri minuta je Menig “tukao” sa distance posle izbačene lopte defanzivaca Kolubare, ali je šutirao pravo u Stanivukovića.

Opet je Holanđanin bio najagilniji u redovima Parnog valjka, a posle tri minuta je uspeo da izbori penal za svoj tim. Pokušao je da centrira, lopta je prilikom toga pogodila u ruku Radovanovića i sudija Srećković je pokazao na belu tačku. Natho je preuzeo odgovornost i, naravno, pogodio.

Imao je Menig još jednu šansu u 17. minutu. Dijabate je imao prodor po desnoj strani, vratio je loptu do Nahta, on ju je “podvukao” do Holanđanina, a njegov udarac je završio tik pored stative.

Viđena je uspavanka do kraja prvog susreta, pošto je Partizan neshvatljivo stao, Kolubara se malo oslobodila pritiska, te je imala jedan pokušaj preko Đuranovića, koji je šutirao iz udaljenosti, ali je Popović uz pomoć bloka bez problema uhvatio loptu.

Imao je Parni valjak odličnu priliku na startu drugog dela da poveća prednost. Povukao je kontru Pantić, nosio je loptu do nekih 20 metara od gola gostiju, proigrao je Natha, ali je Izraelac pucao direktno u Stanivukovića.

Počeli su crno-beli da se povlače, a Kolubara je shvatila da može da dođe do boda. Pripretila je u 62. minutu preko Milićevića, čiji je udarac posle kornera otišao preko gola.

Bila je to najava onoga što će uslediti – izjednačenje. Lako se probio Kočović kroz odbranu Partizana, uposlio je Brkića, kom nije bilo teško da savlada Popovića.

Tada se Parni valjak ugasio. U svakom smislu. Pokušao je Duljaj sa izmenama, izveo je Meniga, koji je jedini pokazivao želju za nečim, ali nije bilo šanse da Partizan dođe do tri boda. Evidentno je ekipa psihički totalno potonula, te do kraja susreta nije napravila krštenu priliku da ugrozi Stanivukovića.

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite uz “lajv-blog”.

94. minut – Kraj susreta.

72. minut – Kolubara stiže do izjednačenja. Brkić postiže pogodak. Lepa akcija Kolubare, Kočović je nesebično proigrao Brkića, a on je pogodio mrežu.

53. minut – Odlična prilika za Partizan. Povukao je Pantić kontru sa svoje polovine, proigrao je Natha na nekih 20 metara od gola, Izraelac je ušao u kazneni, ali mu je Stanivuković odbranio udarac.

45. minut – Počelo je drugo poluvreme. Jednu promenu je izvršio Igor Duljaj. Umesto Traorea, na terenu je Pantić

45+1. minut – Poluvreme. Partizan ima minimalnu prednost, strelac je bio Bibars Natho.

24. minut – Grobari napustili južnu tribinu. Njihov potez može da se protumači kao nastavak borbe protiv uprave crno-belih.

17. minut – Dobra šansa za Partizan. Dijabate je dodao loptu Nathu, koji ju je prihvatio oko ivice 16 metara, lepo ju je gurnuo za Meniga, Holanđanin se izborio za poziciju, ali je njegov šut otišao pored gola.

7. minut – GOOOOL! Vodi Partizan. Natho je, naravno, bio siguran sa bele tačke.

6. minut – Penal za Partizan. Menig je uputio centaršut sa leve strane, a lopta je pogodila u ruku Radovanovića. Sudija je posle provere u VAR sobi potvrdio odluku.

1. minut – Utakmica je počela.

SASTAVI:

Partizan (4-2-3-1): Popović – Živković, Ilić, Vujačić, Urošević – Kolorado, Traore – Dijabate, Natho, Menig – Pavlović.

Kolubara (3-5-2): Stanivuković – Radovanović, Milićević, Bakić, Koćović – Vanja Ilić, Simović, Zubairu, Ćosić – Bagarić, Đuranović.