PRIZNANJA SE SAMO REĐAJU Vuković najbolji trener Poljske

Aleksandar Vuković, srpski internacionalni trener, proglašen je za najboljeg stručnjaka za proteklu sezone u Poljskoj.

On je u prvoj punoj sezoni na poziciji šefa stručnog štaba Legije uspeo odmah da osvoji titulu prvaka.

Vuković je ranije radio kao pomoćnik i privremeni trener, a po odlasku Rikarda Sa Pinta preuzeo je tim.

Bilo je jasno da idemo u pravom smeru. Početak je bio težak, znali smo da nam treba vreme da počnemo da funkcionišemo. Bilo je mnogo novih lica, mnogo promena, ali je formiran tim, formirana je hijerarhija – rekao je Vuković.

On je dao prednost i veću vrednost timskim dostignućima nego individualnim prizanjima.

-Zadovoljstvo sam postigao titulom, ali nećemo u njoj uživati zauvek. Ne mogu da uživam danas u tome, to je bilo juče. Već radimo na sledećoj sezoni. Najvažniji su sada dani koji su pred nama

Prethodna sezona se tek završila a Vuković već uveliko razmišlja o sledećoj pa je tako onim igračima koji su izneli sezonu dao dodatan odmor.

Nadam se da će oni biti spremni da u dobrom intenzitetu i kvalitetu krenu u sezonu – zaključio je Vuković.

LEGIJA JE ŠAMPION POLJSKE Prva titula za Vukovića

OBAVEZNO POGLEDATI: MeridianSport Podkast #03 TRANSFERI u Evroligi – pojačanja

14 Komentara

    Zasluzeno! Sa Legijom je mnogo dobro igrao i sad moze cekati vec ozbiljnije ponude polako

    Covek je zasluzeno tu gde je sa Legijom je odradio veliki posao

    Svaka cast na priznanju zasluzeno je dobio

    Sjajni su naši treneri a Vidi se po njemu da pravi dobre rezultate

    Nisu svi samo nekolicina njih, ostali su kao sto su bili fudbaleri

    Velika je stvar postići da bude prvi trener godine,sve čestitke

    Sad treba nastavi u istom ritmu

    Aleksandar Vuković je uspeo odmah da osvoji titulu prvaka. Čestitam!

    Vidi se po njemu da je veliki stručnjak i da će tek praviti rezultate

    Veliki uspeh za Vukovica, ali i za Srbiju svakako, nije mala stvar trener godine.
    Zasluzeno je svakako dobio to priznanje.
    Odlicno je radio sa Legijom, bilu fantasticni pve sezone.

    Veliki je to uspeh , imamo dosta dobrih trenera kao sto je Aleksandar Vukovic, a verujem da nisu ljudi upoznati sa njegovim kvalitetima i ostalim vrlo dobrim osobinama..

    Mnogo naših trenera se proslavilo … stvarno su sjajni

Postavi odgovor