Dva projektila donela remi u Madridu, u Engleskoj se rešava pitanje finaliste

Fudbaleri Real Madrida i Mančester sitija remizirali su u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona – 1:1.

Posle svega viđenog, može se reći da je ovaj rezultat i najrealniji, te će se sve odlučivati u Engleskoj.

Bolje su gosti izgledali u prvom delu prvog poluvremena, pretili su Kurtoi, ali su posle toga naprasno stali. Istakli su se svojim šansama Haland i De Brujne, ali nisu uspevali da nađu put do mreže.

Trgao se Real i zapretio posle ukradene lopte Vinisijusa. Prošao je Brazilac po lveoj strani, uputio je loptu na peterac, a Dijaš je u poslednjem momentu intervenisao ispred Benzeme.

Desetak minuta nakon toga usledio je prvi gol na meču. Kamavinga je sjajno izneo loptu uz pomoć Modrića, proigrao je Vinisijusa, koji je prihvatio loptu i raspalio po njoj sa 20 metara i ona je završila u mreži.

Jeste Siti pao što se tiče ritma, ali veliki timovi imaju jaku psihu.

Hteo je Real da duplira prednost, krenuo je napred sa više igrača, ali je stigla kazna. Kamavinga je pogrešio u pasu, Rodri je presekao loptu, brzo se razvila akcija u kojoj je Gundogan ostavio povratnu loptu De Brujneu, a on snažnim udarcem po zemlji je šalje u mrežu.

Nakon toga su oba tima zaigrala oprezno, nije bilo previše izleta, očigledno svesni da će poslednju reč o finalisti dati u sredu u Engleskoj na “Etihadu”.

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite uz “lajv-blog”:

REAL MADRID – MANČESTER SITI 1:1

(Vinisijus 36, De Brujne 67)

II POLUVREME

94. minut – Kraj meča.

90. minut – Ederson čuva Siti! Čuameni je poslao bombu sa 20 metara, ali je golman gostiju sjajnom intervencijom sačuvao mrežu.

87. minut – Nije se ništa preterano zanimljivo dešavalo u prethodnih 20 minuta. Obe ekipe su oprezne.

67. minut – GOOOOL! Siti stiže do izjednačenja. De Brujne je strelac. Kamavinga je poslao poprečan pas, koji je Rodri presekao, Griliš je potom poslao loptu do Gundogana, on je ostavio povratnu svom vezisti, a on je poslao snažan udarac po zemlji sa nekih 20 metara i savladao je Kurtou.

52. minut – Zicer za Siti. Izbio je De Brujne sam na Kurtou, ali mu Belgijanac sjano brani udarac.

50. minut – Izbacili su Benzema, Vinisijus i Rodrigo odbranu gostiju, dobio je Francuz loptu u kaznenom malo iskosa, šutirao je, ali je jedan igrač Sitija dotakao loptu i otišla je preko gola.

46. minut – Počelo je drugo poluvreme.

I POLUVREME

45+3. minut – Završeno je prvo poluvreme.

36. minut – GOOOOL! Vodi Real Madrid. Strelac je Vinisijus. Sjajno je izneo loptu Kamavinga sa svoje polovine posle duplog pasa sa Modrićem, vukao je loptu nekih 40 metara, dodao je do Brazilca, koji je primio loptu i sa 20 metara poslao projektil u mrežu Edersona.

25. minut – Vinisijus je oduzeo loptu Rodriju, poslao je pas sa krila na peterac, ali Dijaš u poslednjem trenutku interveniše ispred Benzeme.

16. minut – Prošao je Bernardo Silva po levoj strani, centrirao je na drugu stativu, gde je bio Erling Haland, ali njegov udarac je završio u naručju Kurtoe.

8. minut – Opasan pokušaj De Brujnea sa 18 metara, ali brani Kurtoa.

1. minut – Utakmica je počela!

SASTAVI:

REAL MADRID (4-3-3): Kurtoa – Karvahal, Ridiger, Alaba, Kamavinga – Valverde, Kros, Modrić – Rodrigo, Vinisijus, Benzema

MANČESTER SITI (4-1-4-1): Ederson – Voker, Stons, Dijaš, Akandži – Rodri – Gundogan, De Brujne, Bernardo Silva, Griliš – Haland