Dupla nula u Teksasu: Rekorder Bravo odbranio Čile, Aleksis se obrukao (VIDEO)

Fudbaleri Čilea i Perua odigrali su u nerešeno 0:0 u meču drugog kola Kopa Amerike.

Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 5.000 RSD bonusa.

Utakmica u Hjustonu obilovala je velikim brojem prilika, strelci nisu bili na visini zadatka, te je najbolji pojedinac na susretu dve južnoameričke selekcije bio golman Čilea, Klaudio Bravo.

Bivši čuvar mreže Barselone oborio je i rekord takmičenja, pošto je sa 41 godinom i 69 dana postao najstariji igrač ikada koji je nastupio na Kopa Amerika.

Vremešni čuvar mreže istakao se u nekoliko navrata odličnim intervencijama, te je tako spasio svoju reprezentaciju kazne za promašaje prve zvezde tima Aleksisa Sančeza.

Mogli su Čileanci do vođstva već u 16 minutu, kada se fudbaler Intera obrukao i promašio gol iz veoma izgledne prilike.

Nisu se ni igrači Perua proslavili u realizaciji, a najbliži pogotku bili su u 43. minutu kada je bivši štoper Crvene zvezde Miguel Arauho pripretio posle kornera i u 79. minutu kada je Đanluka Lapadula propustio veliku priliku da matira Brava.

Na kraju je došlo do podele bodova, posle koje je Argentina ostala lider u grupi pobedom nad Kanadom.