FUDBAL JE VIŠE OD IGRE River pobedio bez golmana! Vezista stao među stative i postao igrač utakmice (VIDEO)

Iako je River Plata imao ogromnih problema sa sastavom i, iako je bez golmana i izmena izašao na megdan rivalu u Kopa Libertadores, ekipa iz Buenos Ajresa ostvarila je herojsku pobedu.

Utakmica protiv kolumbijskog Santa Fea završena je rezultatom 2:1, a za igrača utakmica proglašen je Enzo Perez, vezista Rivera koji je od prvog do poslednjeg minuta bio golman.

Četiri čuvara mreže, zajedno sa, ukupno preko 20 fudbalera, dobili su pozitivne rezultate testova na koronavirus, a Južnoamerička fudbalska federacija nije dozvolila Riveru da naknadno registruje golmana iz omladinskog pogona.

Rukavice i golmanski dres je obukao Perez, koji je herojski odradio svoj posao.

Jeste primio gol u 73. minutu, ali za pogodak je Santa Feu trebalo čak 22 udarca prema golu rivala.

River je, znajući da je hendikepiran na golu, poprilično jako otvorio utakmicu i već posle šest minuta imao je prednost od dva gola.

Fabricio Angileri je bio strelac u 3. a Julijan Alvarez u 6. minutu. U nastavku je Kelvin Osorio samo ublažio poraz gostujuće ekipe.

Pobedom u utakmici u kojoj nije imao nijednu izmenu na klupi za rezervne igrače, River je stigao na korak od plasmana u narednu fazu takmičenja, dok bi poraz dosta otežao stvari.

SJAJNA PORUKA TADIĆA: Kako je Srbin prošlog leta odbio veliku Barselonu?

Standings provided by SofaScore LiveScore

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Dejan Savićević: Draži mi je pehar sa Zvezdom nego sa Milanom