Šah-mat Dejana Joveljića: Srbin junak velike pobede Galaksija (VIDEO)

Sve su oči uprte u Nemačku i Evropsko prvenstvo, pa je logično da je klupski fudbal u drugom planu. Za njega nije bilo mesta na spisku Dragana Stojkovića, ali nema sumnje da će vreme Dejana Joveljića u nacionalnom dresu doći, jer bivši igrač Zvezde igra iz godine u godinu sve bolje i bolje.

Prethodne večeri je obeležio rundu u MLS ligi, pošto je bio junak pobede Los Anđeles Galaksija nad Njujork Sitijem 2:0.

Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 5.000 RSD bonusa

Joveljić je postigao gol u idealnom trenutku, taman pred kraj prvog poluvremena i tako je trasirao put Galaksija do pobede. Bio je na pravom mestu u pravo vreme i samo je ćušnuo loptu u mrežu za vođstvo svog tima.

Da ne vidi samo gol, nego i svoje saigrače pokazao je u 49. minutu, kada je idealno zavrnuo loptu i asistirao za Dijega Fagundeza, koji je preciznim udarcem duplirao vođstvo Los Anđelesa.

Gol i asistencija – dovoljno razloga da Joveljić dobije epitet junaka utakmice. Odradio je posao, pa je mogao u 70. minutu da napusti teren. Minute u dresu Galaksija nije dobio golman Novak Mićović, dok je Strahinja Tanasijević odigrao durgo poluvreme za Njujork, dok Jovan Mijatović nije dobio šansu da pokaže ono što zna.

Inače, Galaksi zauzima petu poziciju na tabeli, dok je Njujork na sedmom mestu.