Den Hag je spreman za povratak u elitno društvo holandskog fudbala. Poslednji put kada su iz drugog ranga ušli u prvi bilo je pre punih 18 godina.
Tada je jedan od glavnih aduta holandskog kluba bio Aleksandar Ranković. Nekada pouzdani vezista, a danas trener. Doduše bez posla, jer se pre nešto više od mesec dana rastao sa Lajon Siti Sejlorsima iz Indonezije.
Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!
Prisetio se Virdžilio Tešeira pomenute promocije koja se odigrala davne 2008. godine.
“Bili smo prvi favoriti na početku, ali nismo to uspeli da opravdamo. Čak smo bili i 12. u jednom trenutku. Ipak, uspeli smo da izborimo plej-of nekako, i tamo uhvatimo dobar ritam“, rekao je Tešeira i prisetio se Rankovića:
“Tokom plej-ofa mu je preminuo otac. Srbin je putovao između utakmica kako bi se oprostio od člana porodice. Način na koji se nosio sa tim je stvorio osećaj zajedništva u ekipi. Pomogao nam je da se plasiramo u Erediviziju.“
Tada kapiten ekipe nije igrao ključnu utakmicu za ulazak u rang više.
“Bio sam povređen, pa sam sve gledao sa strane. Ali kada se slavilo sam bio prvi. Sećam se da je sve krenulo još na stadionu sa navijačima”, kaže Teišeira za “Voetbal Primeur”.
BONUS VIDEO:



neda
Veliki uspesi u sportu zahtevaju i velike žrtve, na žalost nije slučaj Aleksandra Rankovića jedini takav.
vid
Mnogo je teški priča i sudbina koje nose ovako lijep kraj poslije svega što je prošao mislim da je zaslužio da mu se desi nešto ovako dobro