NOVI FUDBALSKI SKANDAL! Zbog penala kojem se "smejala cela Srbija" - sudija osuđen na 15 meseci zatvora!

Fudbalski sudija Srđan Obradović iz Jagodine, osuđen je na 15 meseci zatvora zbog zloupotrebe službenog položaja na utakmici između subotičkog Spartaka i Radničkog iz Niša, odigranoj 13. maja 2018. godine u Subotici.

Mnogo se priča o nameštanju, sudijskim greškama i brojnim drugim malverzacijama u srpskom fudbalu, a sada je, barem jedna, i dokazana.

Obradović je osuđen u novosadskom Višem sudu Posebnog odeljenja za borbu protiv korupcije.

Uz to sudiji je izrečena i mera zabrane da u trajanju od deset godina od pravosnažnosti presude obavlja sudijsku funkciju na utakmicama, ali i sve poslove u Fudbalskom savezu Srbije.

Kako se navodi, Obradović je ne toj utakmici favorizvao domaći tim, koji je slavio sa 2:0, a sporan je bio i dosuđeni penal.

Obradovićev branilac je posle izricanja presude najavio žalbu.

Inače, Srđan Obradović je naknadno delegiran za susret Spartaka i Radničkog, uz obrazloženje Sudijske komisije FSS da je UEFA zahtevala da prvobitno određeni Milorad Mažić odmara pred finale Lige šampiona.

Na istom susretu Obradović je isključio i Milana Pavkova, tadašnjeg fudbalera Radničkog, koji je pozvan na suđenje kao svedok.

Obradović je rekao da je video da je jedan igrač Radničkog igrao rukom, kao i da mu je tu informaciju potvrdio pomoćni arbitar na tom meču. Istakao je i da se ni sa kim nije dogovarao kada je delegiran za utakmicu.

SRBIJA DOBRO UŠLA U BORBU ZA KATAR: Šta smo sve videli u tri utakmice, šta smo dobili, koga je Piksi najviše držao na terenu…

OBAVEZNO POGLEDAJTE: BRAVO PIKSI – BRAVO MITROGOL! | Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #48

 
 

3 Komentara

    logicno kad je dokazano da je i osudjen,mada mi jezivo izgleda ta zloupotreba polozaja!

    Tako treba, samo strogo pa neka buduće sudije dobro razmisle da li će zloupotrebiti službeni položaj.

    Bas me cudi da se namešta u našoj ligi ,da gledaju sve videli bi dž je svaka druga nameštena utakmica

Postavi odgovor