Tokom deset sezona u kontinuitetu na superligaškoj sceni, Napredak je imao prilike da se suoči sa brojnim izazovima, ali aktuelna pozicija deluje kao najteža u tom periodu.
Klub čije je rukovodstvo podnelo ostavke 14. februara posle poraza od Radničkog iz Niša, u objavama na zvaničnoj stranici praktično je već prihvatio da će se naredne sezone takmičiti u Prvoj ligi Srbije, a ko će povlačiti naredne poteze u ime Napretka biće poznato posle zasedanja Skupštine 18. marta.
Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!
Dan uoči važne sednice Kruševljani će se naći pred Sudom za sportsku arbitražu u Lozani, i to na sopstvenu inicijativu.
Naime, superligaš je pred CAS izašao sa žalbom na odluku FIFA fudbalskog tribunala u sporu sa Damirom Sadikovićem, a saslušanje obe strane zakazano je za 17. mart.
Klub sa stadiona pod Bagdalom nije prihvatio odluku FIFA u sporu iz 2025. godine kada se igrač žalio da Napredak nije ispunio finansijske obaveze i da je povredio njegova prava tako što ga je isključio iz učešća i takmičenja sa timom.
Sadikovićeva tužba je tada delimično prihvaćena, pa je Kruševljanima naloženo da plate 39.304 eura kao odštetu zbog raskida ugovora, plus 5% kamate godišnje od 7. avgusta 2024. do datuma stvarne isplate.
Ovakav rasplet, kao i odbijena kontratužba Napretka bili su povod da se tim Superlige obrati najvišim pravnim instancama, te će druga polovina marta očigledno doneti prekretnicu na više polja za klub koji od povratka u srpsku elitu nije bio u izazovnijoj situaciji.
Da čitava situacija bude još teža, u Kruševcu je još (od rastanka sa Nikolom Drinčićem) pod znakom pitanja ko će na duže staze zauzeti mesto šefa stručnog štaba.
Bonus video:



teodora
Napredak je propao skroz na skroz….