Marko Janković, reprezentativac Crne Gore i bivši član Partizana, kažnjen je sa osam utakmica suspenzije zbog incidenta na utakmici polufinala Kupa Azerbejdžana između njegovog Karabaga i Sabaha.
Ofanzivni vezni fudbaler je na pomenutom meču isključen zbog dva žuta kartona, a nije se libio da pokaže nezadovoljstvo odlukama arbitra, sa kojim je, prema navodima azerbejdžanskih medija, pokušao da se obračuna u tunelu posle utakmice.
Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!
Janković je navodno pokušao fizički da izvrši pritisak na arbitra i pretio mu, što je bio povod za rigoroznu kaznu.
Na sednici Disciplinske komisije crnogorski fudbaler kažnjen je sa čak osam utakmica suspenzije, dok će Karabag morati da plati preko 12.000 evra.
Ukoliko ne dođe do promene i ublažavanja kazne, Janković će propustiti i početak naredne sezone, imajući u vidu da njegov klub do odlaska na odmor očekuju još tri prvenstvena izazova.
Iz te perspektive, ofanzivac bi mogao da se nađe u protokolu za utakmice šampionata Azerbejdžana tek u drugoj polovini septembra ili kasnije.
Bonus video:



aleksandar
Nije surova zaslužio je apsolutno
lana
Neke stvari mora da se poštuju, jeste on dobar fudbaler sve to stoji ali ponašanje je nula.
tatjana
Katastrofa ponašanje, dva zuta kartona i jos hoće i sudiju da bije… Sramita7
ivana
Ostra kazna FS Azerbejdzana, i zalsuzio je za svoje nesportsko ponašanje
srna
Marko Janković mora da shvati da ovo nije Srbija i da se red i zakon poštuju.