TSC preskočio i Brđane i prebacio pritisak na crno-bele

TSC iz Bačke Topole savladao je Čukarički 2:0 u 5. kolu plej-ofa Superlige Srbije i sa utakmicom više preuzeo drugu poziciju od Partizana.

SPECIJALAN POKLON STIŽE: Registruj se i opremi stan – vaučer od 10.000 EUR te čeka!

Bio je to četvrti trijumf izabranika Žarka Lazetića u poslednjih pet utakmica (uz poraz od Crvene zvezde) i sada je “rukavica” bačena u dvorište crno-belih koji su pred imperativom pobede protiv Mladosti kako bi zadržali mesto u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Topolčani si načeli rivala iz prve prilike u šestom minutu. Đakovac je izašao kao pobednik iz duela sa Stevanovićem na polovini Čukaričkog, a napadač TSC-a proigrao je Petra Stanića koji je preciznim udarcem izvan šsnaesterca doneo početnu prednost svom timu.

Već u 28.minutu na semaforu je bilo 2:0. Radin je sjajno uposlio Pantovića koji je iz prve pronašao Đakovca kom je ostao lakši posao – rutinska realizacija.

Tako je posle asistencije upisao i pogodan i bez sumnje poneo epilog igrača utakmice.

TSC je i u drugom poluvremenu bio bolji tim, kontrolisao igru i rezultat koji se do kraja nije promenio.

Prvu ozbiljnu ujedno i poslednju šansu na utakmici propustio je Slobodan Tedić u nadoknadi vremena.

Pred Čukaričkim je velika borba za četvrto mesto koje tretutno zauzima kragujevački Radnički sa dva boda više, dok “vreba” i Vojvodina sa tri boda zaostatka (ali i meč manje). Biće veoma interesantno u borbi za Ligu konferencija do kraja šampionata.

Što se tiče TSC-a, u poslednja dva kola ekipa iz Bačke Topole gostuje Mladosti Lučanima, zatim dočekuje Napredak u poslednjem kolu, ali eventualno ponavaljanje prošlogodišnjeg uspeha ne zavisi samo od njih.

Partizan i dalje drži sve u svojim rukama – ukoliko bude pobeđivao.