Račić i Valensija pobegli sa dna tabele!

U utakmici 21. kola španske La Lige, Valensija je uspela da pobedi Elče rezultatom 1:0 i tako pobegne sa dna tabele.

Pobednički gol postigao je Danijel Vas u 22. minutu.

Ovo je tek peti trijumf Valensije ove sezone u domaćem šampionatu, ali je važno što se probila na 13. poziciju sa 23 boda, dok je Elče ostao na pretposlednjem mestu sa 17 osvojenih bodova.

Domaći su do vodećeg gola stigli na sredini prvog poluvremena, u 22. minutu meča, kada je na asistenciju Guedesa odlično reagovao Danijel Vas i pogodio za vođstvo od 1:0.

Nekoliko minuta kasnije Valensija je imala odličnu priliku da duplira prednost, Barahan je skrivio jedanaesterac, ali ga Soler nije iskoristio, pa je ostalo 1:0.

Pretili su i gosti u nekoliko navrata, ali je mreža Valensije ostala netaknuta, pa su mogli i da proslave pobedu.

Srpski fudbaler Uroš Račić ponovo je bio starter u ekipi Valensije i večeras je na terenu proveo svih 90 minuta.