Veče remija u Bundesligi: Borusija u krizi, goleada Darmštada i Hofenhajma bez pobednika

Fudbaleri Borusije Dortmund i Majnca odigrali su večeras u Dortmundu nerešeno 1:1, u meču 16. kola nemačke Bundeslige.

Povela je Borusija golom Julijana Branta u 29. minutu, da bi izjednačenje Majncu doneo Sep Van Den Berg pogotkom u 43. minutu.

Borusija je na petom mestu sa 27 poena, a Majnc je na 15. poziciji sa 10 bodova.

U narednom kolu, Borusija će gostovati Darmštadu, dok će Majnc dočekati Volfsburg.

U istom terminu, Hofenhajm i Darmštad su u Zinshajmu odigrali nerešeno 3:3.

Kramarić i Bebu sa dva pogotka upisali su se u strelce kod domaćina, dok su gosti do boda stigli golovima Pfajfera i Skarkea koji se dva puta upisao u listu strelaca.

Hofenhajm je na šestom mestu sa 24 boda, a Darmštad je na poslednjoj, 18. poziciji sa 10 poena.

U sledećem kolu, Hofenhajm će gostovati Bajernu.