Ivanović nastavio započeto u Surdulici, stativa i Džin sa Banovog brda prekinuli niz Stare dame

Susret odigran na stadionu “Karađorđe” u Novom Sadu u potpunosti je opravdao “titulu” derbija 28. runde Superlige Srbije. Glavni pretedenti za osvanje Evrope vrednog četvrtog mesta podelili su plen na severu naše zemlje. Ugostila je Vojvodina ekipu Čukaričkog, dominirala većim delom susreta, ali spletom okolnosti ostala bez pete uzastopme pobede u elitnom rangu – 1:1.

SPREMI SE ZA BESPLATNU ZABAVU: Preuzmi BONUS DOBRODOŠLICE OD 5.000 RSD + 100 FREEBET-OVA na Super Heli igri – registruj se na sajtu meridianbet.rs ili putem mobilne aplikacije.

Zagospodarila je Stara dama travnatom podlogom domaćeg terena, nošena podrškom vatrenih pristalica sa tribina, ali inicijativa u uvodnim minutima je bila “traljavog karaktera”. Otud se i stvorila prilika da gosti prvi zaprete i to ozbiljno. Odbila se lopta u 11. minutu do Milana Pavkova, koji nije oklevao, već je odmah šutirao sa ivice kaznenog prostora. Solidan pokušaj bivšeg napadača Crvene zvezde prilično lako zaustavio je golman Carević.

Zapretio je Čukarički još jednom kada je Miladinović bio neprecizan iz velike udaljenosti, a onda je na red došlo nekoliko sekundi slave Vošinog deteta. Seri je probio po levom boku, podigao glavu i odlučio da promeni stranu. Uposlio je dugom loptom Bjekovića. Školski odrađen prijem lopte i odmah duga lopta na drugu stativu. U pravovremen slalom se upustio mladi Mihailo Ivanović. Umako je čuvarima talentovani ofanzivac i podmetneo glavu, taman toliko dovoljno da pošalje loptu u dalji ugao i tako prevari golmana Filipovića.

Usledilo je oduševljenje na “Karađorđu”,a domaćin nije odstupao od jasne taktike – ofanzivne. Ipak, trenutak nepažnje bio je dovoljan da gosti sa Banovog brda dođu do željenog cilja. Tošić je lepo kombinovao sa Docićem, a kapiten je posle prodora po levom krilu poslao upotreljiv centaršut u srce kaznenog prostora. Loptu je prihvatio Igor Milandinović, namesto se i pogodio dalji ugao Carevićevog gola. Nastavio je popularni “Džin” sa sjajnim partijema, ustalio se na mestu vodećih klupskih strelaca i sprečio Vojvodinu da nastavi pobedničku seriju.

Više se novosadski sastav pitao i u nastavku susreta. Posle najduže pauze u nekoliko navrata Vojvodina je bila nadomak novog vođstva. Najpre se isprečio desnik bek Čukaričkog, Miladin Stevanović, koji je sprečio već viđen gol Ivanovića, da bi u 64. minutu meča stativa sprečila istog aktera da postane dvostruki strelac – baš kao u prethodnom kolu protiv Radnika.

Do kraja utakmice viđena je velika borba, “ukrašena” mnoštvom oštrih duela i prekršaja, uz ne tako skromnu dozu tenzija.

Vinisijus je glavom zapretio domaćima u finišu meča, a najbolju, ujedno i poslednju šansu za trijumf crveno-belih, u sudijskoj nadoknadi propustio je Uroš Nikolić. Usamljen na desnoj strani kaznenog prostora, krenuo je Filipovićevom golu i šutirao izuzetno neprecizno.