Zirkzi nastavlja da rešeta: Bolonja preokretom do tri boda protiv Lacija

Fudbaleri Lacija dočekali su ekipu Bolonje u okviru 25. kola Serije A i posle ranog vođstva prepustili tri boda rivalu (2:1).

Dobro je meč otvorio tim Mauricija Sarija. U uvodnim minutima meča najaktivniji je bio Imobile koji je prvu priliku ima na meču već u osmom minutu susreta, da bi kasnije i postigao gol koji je poništen zbog ofsajda.

Naleti Lacija bili su nagrađeni u 18. minutu kada je domaći sastav istrčao kontru, a Imobile nesebično odložio loptu do Isaksena koji je zakucao loptu u mrežu rivala za vođstvo od 1:0.

I u nastavku meča Lacio je bio bolji rival, ali je u zavrnici prvog poluvremena usledio šok.

Golman domaće ekipe nespretno je ispucao loptu koja je završila u nogama El Azuzija, a ovaj iz neposredne blizine doneo izjednačenje Bolonji pred odlazak na odmor.

Drugo poluvreme nije obilovalo šansama kao prvo. Dugo nije bilo izgledne prilike za gol na obe strane, tako je bilo sve do 78. minuta.

Bolonja je imala napad Kristansen centrirao sa desnog boka, a na loptu naleteo Zirkzi i zakucao je u mrežu rivala za 2:1.

Do kraja meča Lacio nije uspeo da probije bedem gostiju i Bolonja je sa nova tri boda nastavila borbu za Evropu naredne sezone.

Bolonja je petoplasirana ekipa Serije A sa 45 bodova, koliko ima i četvrtoplasirana Atalanta. Lacio je posle poraza osmi sa 37 osvojenih bodova.