U srpskom fudbalu nema mira.
Svašta se dešava na obe strane brda i sasvim logično – “večiti rivali” posmatraju jedni druge. Očito Zvezdanu Terziću ništa nije promaklo, ali ističe da mu je žao zbog određenih dešavanja u Partizanu.
– Ne bih voleo da komentarišem situaciju u Partizanu. Partizan cenim i poštujem, to je klub s velikim brojem navijača. Ovo što se dešava u Partizanu i oko kluba je jako tužno. Kao sportisti mi je žao zbog toga. Nisam pristalica one floskule iz vremena stare Jugoslavije da nema jake Zvezde bez jakog Partizana. Pa eto, ima – rekao je Terzić za “Sportal”, te dodao:
– Zvezda je toliko otišla iznad Partizana, da bi i najboljim ljudima ako danas dođu tamo bilo potrebno pet do 10 godina da isprave sve greške. Ne gledamo Partizan, da nema medija ne bismo ni znali šta se dešava tamo. Ali Zvezda je neuporedivo ispred Partizana po svim parametrima i resursima – počeo je Terzić.

Generalni direktor Crvene zvezde je rekao da država “ulaže potpuno isto u Crvenu zvezdu i Partizan”.
– Naši su svi podaci potpuno transparentni, što zbog transparentnosti obaveza prema UEFA, što zbog izveštaja u APR. Crvena zvezda sve svoje poslovanje obavlja isključivo preko računa, za sve plaćamo porez. Poptuno identično dobijamo kao Partizan, ni dinara više ili manje od njih. To je toliko dostupna informacija da se lako proveri, to znaju i svi ljudi u Partizanu. Mi jedinog državnog sponzora imamo u vidu Telekom Srbije, dobijamo 1.200.000 miliona evra, koliko dobija i Partizan – kaže Terzić i dodaje:
– To je sve što dobijamo od države, i mi smo zadovoljni. Istina, bilo je pomoći i u vreme korone, ali to je zbog Partizana. Država je tri puta uskočila u pomoć Partizanu da bi oni dobili licencu UEFA, pa su onda rekli ne možemo njima da damo, a vama da ne damo. Mi smo rekli da nama to ne treba, ali su uplatitli jednom 2.500.000 evra, a drugi put 2.000.000 evra. I to je jedina pomoć mimo Telekoma. Isto i Partizanu i Zvezdi.
Na pitanje da li bi podneo ostavku da je u Zvezdi situacija kao u Partizanu, Terzić je dao izuzetno zanimljiv odgovor:
– Iskreno, da se dešavaju stvari u Zvezdi koje se dešavaju u Partizanu, ovde bi došlo par hiljada ljudi da nam poruče – odlazite! Ne severna tribina, ne Delije, već narod. To je dokaz veličine kluba. Crvena zvezda je narod, ljudi očekuju mnogo jer Crvena zvezda je najveći klub. Ja sam rekao i prošle sezone na minus pet bodova da ako ne uzmemo titulu – podnosim ostavku. I otišao bih u tom slučaju jer sam ja vrh piramide i imam komandnu odgovornost za sve. Moja misija je da ostavim veliki trag u Zvezdi – kaže generalni direktor, pa nastavlja:
– Životna želja mi je da ostanem do penzije u Zvezdi, hoću da moja deca, unučad, praunučad čitaju u monografijama i enciklopedijama kako je Crvena zvezda imala najvece uspehe u vremenu Zvezdana Terzića. Ovaj uspeh koji smo mi napravili je nestvaran uspeh, ova renesansa Crvene zvezde će se izučavati na Univerzitetima za menadžment širom Evrope. I nastavljamo dalje u istom pravcu – poručio je Zvezdan Terzić.
TERZIĆ O PLANOVIMA CRVENO-BELIH: Ako nastavimo ovako možemo do polufinala Lige Evrope, u naredne dve godine prihodovaćemo 100 miliona evra!
OBAVEZNO POGLEDAJTE: PENALTY CHALLENGE: Filip Đukić – Mitrović šuri, Duća Vlahović šuri, pomozi Bože! EP 37



ema
On je poslednji koji treba da da takav podatak!!!!!
luka
Neka gleda svoja posla i neka se bave svojim problemima zasto uvek guraju nos u tudja posla bez potrebe ima ko o tome da prica