ADAM SILVER O IRVINGU: To je problem između njega i Njujorka, a ne NBA lige!

Prvi čovek NBA lige, Adam Silver, polaže nade u to da će se Kajri Irving ipak vakcinisati, te da ćemo imati prilike da gledamo u dresu Bruklina.

Podsetimo, Irving je odbio da izvrši imunizaciju, što u znači da ne bi mogao da nastupa za Bruklin, jer pravila države Njujork to ne dozvoljavaju.

Ipak, Kajri bi imao priliku da igra na gostovanjima, ali je uprava kluba odlučila da ne raluna na fantastičnog plejmejkera sve dok se ne vakciniše.

Polažem nade da če se Kajri Irving vakcinisati, uprkos svojim stavovima. Voleo bih da ga gledam kako igra. Problem postoji između njega i države Njujork, to nije pitanje za NBA ligu. Ja lično smatram da bi svaki igrač trebalo da bude vakcinisan – izjavio je Adam Silver.

Ukoliko ne izvrši imunizaciju, plejmejker Bruklina mogao bi da propusti čitavu sezonu, ali i da izgubi značajnu količinu novca, jer je NBA liga odlučila da ne isplaćuje zarade igračima koji propuštaju utakmice zbog neizvršene imunizacije.

NBA i udruženje košarkaša još uvek nisu uspeli da se dogovore oko toga da vakcinacija bude obavezna za sve igrače, međutim kako navodi Silver već je oko 96% igrača izvršilo imunizaciju.

KARI I GRIN SU GA HTELI, UPRAVA NE: Bredli je novi igrač Lejkersa!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Albert Nađ: Hteo sam da “likvidiram” Jarnija! | Sport Fokus Meridian EP25

 

6 Komentara

    Biće ozbiljan problem ako se sve države povedeu primerom Vašingtona.

    Pa resice se to čim se vakcinise a doći fe do toga sigurno

    Upravo to, problem je izmedju kluba i igraca a ne igraca i NBA lige

    Silver je to lepo objasnio, bas tako i izgleda ovaj problem

    To bi bilo pametno za njega, Kajri Irvinga ,kako za njegovo zdravlje tako i za njegovu karijeru….

    Verovatno se ne bi bunio da primi vakcinu kad bi mu neko garantovao da mu se neće negativno odraziti na zdravlje.

Postavi odgovor