SILVER NAJAVIO PROMENE U NBA: Uskoro i srednjoškolci u najjačoj ligi, poput Lebrona i Kobija!

Komesar NBA lige Adam Silver je najavio da bi uskoro mogla da se spusti granica za najmlađe igrače u takmičenju.

Silverov prethodnik – legendarni Dejvid Štern je 2005. godine doneo odluku da se zabrani dolazak u NBA igračima koji bi iz srednješkole u najjaču ligu na svetu, već da moraju da odigraju makar jednu godinu na koledžu ili u Evropi.

Sadašnji komesar NBA lige kaže da će se granica uskoro spustiti i da bi najtalentovaniji tinejdžeri ponovo mogli direktno u NBA.

– Mislim da su sasvim realne šanse da se spusti ta granica. Trenutno se dosta polemiše oko toga da li terba sa 19 godina to spustiti na 18, a s obzirom da imamo veliku odgovornost moramo doneti pravu odluku i u sledećem kolektivnom dogovoru, koji je već za nekoliko godina, spustimo tu granicu – rekao je Silver.

Bilo je igrača koji su imali velikog uspeha u NBA posle srednje škole, ljudi poput pokojnog Kobija Brajanta, pa i Lebrona Džejmsa, Trejsija Megrejdija, Kevina Garneta, Dvajta Hauarda, Džermejna O’Nila…

A bilo je i onih koji nisu bili ni blizu toliko dobri poput Kvamija Brauna, Edija Karija, Sebastijana Telfera, Darijusa Majlsa…

VODITELJ NAPAO JOKIĆA: Umalo je ubio čoveka, sada tera konje da vuku po Srbiji!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Dušan Đorđević – San mi je da ponovim Evropu! | Sport Fokus EP51

 

4 Komentara

    Plani im je da u ranoj fazi dođu do dobrih a jeftinih igrača, pametan potez

    To će mbogo uništiti kvalitet lige ne znam sta zele da postignu sa tim

    NBA zeli da konstantno nesto novo ubacuje u ligu

Postavi odgovor