Komesar NBA lige Adam Silver je najavio da bi uskoro mogla da se spusti granica za najmlađe igrače u takmičenju.
Silverov prethodnik – legendarni Dejvid Štern je 2005. godine doneo odluku da se zabrani dolazak u NBA igračima koji bi iz srednješkole u najjaču ligu na svetu, već da moraju da odigraju makar jednu godinu na koledžu ili u Evropi.
Sadašnji komesar NBA lige kaže da će se granica uskoro spustiti i da bi najtalentovaniji tinejdžeri ponovo mogli direktno u NBA.
– Mislim da su sasvim realne šanse da se spusti ta granica. Trenutno se dosta polemiše oko toga da li terba sa 19 godina to spustiti na 18, a s obzirom da imamo veliku odgovornost moramo doneti pravu odluku i u sledećem kolektivnom dogovoru, koji je već za nekoliko godina, spustimo tu granicu – rekao je Silver.
Bilo je igrača koji su imali velikog uspeha u NBA posle srednje škole, ljudi poput pokojnog Kobija Brajanta, pa i Lebrona Džejmsa, Trejsija Megrejdija, Kevina Garneta, Dvajta Hauarda, Džermejna O’Nila…
A bilo je i onih koji nisu bili ni blizu toliko dobri poput Kvamija Brauna, Edija Karija, Sebastijana Telfera, Darijusa Majlsa…
VODITELJ NAPAO JOKIĆA: Umalo je ubio čoveka, sada tera konje da vuku po Srbiji!
OBAVEZNO POGLEDAJTE: Dušan Đorđević – San mi je da ponovim Evropu! | Sport Fokus EP51



aleksandar
Plani im je da u ranoj fazi dođu do dobrih a jeftinih igrača, pametan potez
sava
To će mbogo uništiti kvalitet lige ne znam sta zele da postignu sa tim
dragan
To je nepotrebno,rano je to za NBA
pavle
NBA zeli da konstantno nesto novo ubacuje u ligu