Poslednji napad u četvrtoj četvrtini. Na semaforu dvorane Čair stoji 81:81. FMP ima loptu protiv Partizana. Odgovornost preuzima Filip Barna – jedan od najefikasniji na parketu.
Izborio se za poziciju, šutnuo iz okreta – i promašio. Otišlo se u produžetak, u kojem je Partizan uspostavio kontrolu i došao do pobede, samim tim i plasmana u polufinale Kupa Radivoj Korać.
Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!
“Drugi put u sezoni gubimo u produžetku od Partizana. Nismo iskoristili svoje šanse, a imali smo ih… Oni jesu, na kraju su pogodili neke šuteve, mi nismo…“, odgovorio je Barna na pitanje Meridian sporta posle utakmice, pa se osvrnuo i na taj poslednji napad:
“Bilo je malo vremena, nismo bili baš nešto organizovani i odlučio sam da uzmem loptu. Promašio sam, ušli smo u produžetak i to je to…“
Partizan se brzo nametnuo u produžetku, iako Panteri nisu odustajali do poslednjeg trenutka, ali su na kraju ipak poraženi.
“Produžetak je druga priča, može da ode na jednu ili drugu stranu, oni su bolje iskoristili neke napade, malo smo rizikovali i sa zonom. Bilo je i ofanzivnih skokva sa njihove strane, što je najveća rana zone“.
Uprkos eliminaciji u četvrtfinalu, oseća ponos.
“Sigurno smo ponosni, pokazali smo karakter i čvrstinu od starta, o tome govori i da su njihovi stranci igrali preko 35 minuta. Sigurno smo im otežali pute dalje – s te strane sam ponosan, ali s druge nisam. Drugi put poraz na ovakav način, ali to je život, to je košarka – dešava se“.
Mogao bi sjajan nastup protiv Partizana da bude i vetar u leđa za Pantere pred nastavak borbe na Jadranu.
“Sigurno podstrek, imaćemo vremena da se odmorimo i presaberemo. Fokus je da igramo što bolje u plej-autu i pokušamo da izborimo plej-of“.
A pre nego što nastavi da nosi dres tima iz Železnika, obući će odore reprezentacije Srbije.
Barna se našao na spisku selektora Dušana Alimpijevića za mečeve protiv Turske u okviru kvalifikacija za Mundobasket, a kratko je za Meridian sport posle kupa govorio o novom pozivu u državni tim.
“U nedelju je okupljanje, na spisku sam i priključujem se. Veliko priznanje, drago mi je da sam među tim momcima koji imaju ozbiljne karijere. Mogu mnogo da naučim i da osetim kakva je košarka na tom nivou. Zahvalan sam i zadovoljan“, zaključio je Filip Barna.
Bonus video:



mitra
Videcemo kako ce on da igra protiv Turaka….
viktorija
Barna je stasao u igraca koji komotno moze da postigne trideset koševa na mecu
janja
Filip Barna je strasan igrac postao i verujem da ce na leto da promeni sredinu