Bivši košarkaš Crvene zvezde podneo zahtev za grčki pasoš

Ben Bentil mogao bi u budućnosti da stekne grčko državljanstvo, pošto je otkrio da je već pokrenuo proceduru za dobijanje pasoša te zemlje.

Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!

Nekadašnji krilni centar Crvene zvezde izjavio je za Cosmote TV, tokom “AegeanBall” turnira, da je predao svu neophodnu dokumentaciju i da sada čeka završetak postupka.

Podneo sam zahtev i svu potrebnu dokumentaciju. Sada samo čekam“, rekao je Bentil.

Reprezentativac Gane u Grčku je stigao 2018. godine, kada je potpisao za Peristeri, a već naredne sezone prešao je u Panatinaikos, gde je igrao do 2021.

Kasnije je nastupao i za Crvenu zvezdu tokom sezone 2022/23, a sa timom sa Malog Kalemegdana je osvojio Kup Radivoj Korać i titulu šampiona Srbije.

Pravo na grčki pasoš može da ostvari i zahvaljujući tome što je oženjen Grkinjom.

Bonus video:

2 Komentara

    Košarka je danas potpuno globalna, igrači menjaju pasoše kao dresove.

    Ben Bentil je bio dobar dok je igrao za Zvezdu, šteta što nije ostao duže.Nije me iznenadilo, video se da mu je Grčka odavno postala druga kuća.

Postavi odgovor