Srpski košarkaš Nemanja Bjelica objavio je u subotu da završava karijeru koja je trajala čak 20 godina.
Rođen je 9. maja 1988. godine u Beogradu, ali je profesionalnu karijeru počeo je u austrijskom klubu Lajons, ali je šansu dobio i ujedno prve ozbiljne korake napravio u Crvenoj zvezdi za koju je igrao u periodu od 2008 do 2010.godine.
KSS se zahvalio Profesoru: Njegov značaj za razvoj srpske košarke je nemerljiv
Bjelica je kasnije je postao i reprezentativac Srbije, MVP Evrolige i osvajač NBA lige.
Nemanja je tokom svoje karijere bio i MVP Evrolige, osvajao srebrnu medalju na SP, bio uzdanica Baskonije, Fenerbahčea, a kasnije i igrač sa izuzetno zavidnim stažom u NBA ligi igrajući za Minesotu, Sakramento, Majami, konačno i Golden Stejt, sa kojim je osvojio šampionski prsten.
Oglasila se i Crvena zvezda Meridianbet i Bjelici poželela sve najbolje u košarkaškoj penziji:
“Karijeru je želeo da završi tamo gde je i počeo u dresu Crvene zvezde. I završio je poenima protiv Žalgirisa na turniru na Kipru, a onda se povukao bez ikakvih obaveza prema Crvenoj zvezdi. U dresu Crvene zvezde čije je istorije sada neizostavni deo, odigrao je 102. zvanične utakmice i ubacio 850 poena”.
EKSKLUZIVNO: Preuzmi najveći BONUS DOBRODOŠLICE OD 5.000 RSD + 10 POKLON WIN&GO RUNDIpotpuno besplatno – registruj se na sajtu meridianbet.rs ili putem mobilne aplikacije.
BONUS VIDEO:



dimitrije
Ima iza sebe savršenu karijeru nema začin da žali