Prvi čovek Crvene zvezde Nebojša Čović je govorio o bivšem strategu crveno-belih Dejanu Radonjiću i objasnio zašto nije došlo do produžetka saradnje.
Čović je govorio o stanju u Zvezdi, porezu, finansijama, kao i o predviđanjima da će se raspasti.
– Stanje u Crvenoj zvezdi je dobro i nismo se raspali kako su mnogi pričali. Svaka sezona vam je kraj prethodne i novi početak. Ako nemate kraj nekog prethodnog početka, onda nećete imati ni novi početak. Ulazimo u novu sezonu i radimo uobičajene stvari. Priprema se i stručni štab i ekipa, a naravno ono što je najvažnije, prave se finansijski preseci i proekcije za novu sezonu. Nama su uvek izazovne sezone kada su finansije u pitanju, iako nas deklarišu kao državni bankomat, što smo videli kada smo izašli sa onim presecima poreskog dugovanja, ko su državni bankomati – rekao je Čović za “Sportal”.
On je prokomentarisao i odlazak Radonjića.
– To nije pitanje za mene, nego za njega. Sve što počne, mora i da se završi. Kako je Radonjić došao, došao je i period u kome smo se rastali. Njemu je 30. juna istekao ugovor. Mi nismo hteli da dozvolimo razvlačenja vremenska, uđemo duboko u jul, kao što se onomad dogodilo. Bilo je puno uzbuđenja i dušebrižnika, koje je pričalo o našem saopštenju. Kako je ko svatio, neka je svatio, ali mi što damo javno i izjavimo su činjenice, uvek smo tako jasno i transparentno radili, a kako je ko svatio je veliki problem. Nigde nije puklo, svaki čovek ima pravo da promeni mišljenje posle dve nedelje, tri. Izgleda da je vaša stolica takva da menja mišljenja – rekao je Čović.
Govorio je i o pregovorima sa crnogorskim strategom, kao i “problemima” koji su nastali.
– Nije bilo nezadovoljstva oko putovanja, jel su većinom čarter letovi. Vi pođite od toga da je cena jednog čartera 50.000 evra, pa izračunajte koliko je to para. Mi smo se potrudili i u sezoni korone, a i u ovoj post korone da sve bude kako treba. To što smo jednom otputovali u Atinu iz Beograda preko Ciriha, nikom neće pasti ne znam šta sa glave. Nekako smo se navikli i pojedinci su navilkli da budu ušuškani, kao da su rasli u avionima, a to baš nije tako – dodao je prvi čovek Zvezde.
POJAČANJE ZA RADONJIĆA: Bivši igrač Zvezde prelazi u Panatinaikos!
OBAVEZNO POGLEDAJTE: IGRAJ ZA KATAR Meridian dodelio treću kartu za Svetsko prvenstvo! Meridian, igraj za Katar 2022


