Sveprisutni Kampaco doneo Crvenoj zvezdi Meridianbet pravo da se nada čudu!

Crvena zvezda Meridianbet savladala je Baskoniju 74:63 u 30. kolu Evrolige.

Najbolje kvote za sve sportove samo na Meridianbet.rs

Zvezdi su šanse za plasman u TOP 8 najjačeg evropskog klupskog takmičenja nakon današnje pobede i dalje su u domenu teorije, ali nakon današnje igre niko crveno-belima ne može da oduzme pravo da se nadaju i takvom ishodu!

Košarkaši sa Malog Kalemegdana moraju da dobiju sve mečeve do kraja, a usput da im se poklope rezultati direktnih konkurenata za plej-of.

Tim Duška Ivanovića sada je na skoru 13-17, dok je španski sastav koji je slovio za favorita u ovom meču sada na skoru 15-15 čime je ugrozio svoje šanse za plasman u doigravanje.

Takođe, današnjem rezultatu sigurno se raduju i košarkaši Partizana kojima idu u prilog što lošiji rezultati Baskonije.

Crveno-bele je predvodio Nemanja Nedović sa 20 poena, Ben Bentil postigao je 12 poena uz pet skokova, a Ognjen Dobrić 11 poena. Hasan Martin u pobedi je učestvovao sa 10 poena i osam skokova, a Luka Mitrović sa osam poena, sedam skokova i pet asistencija.

Fakundo Kampaco utakmicu je završio sa tri poena i sedam asistencija i bio je ubedljivo najbolji pojedinac u obe ekipe uprkos tome što statistika ne govori u prilog tome.

U drugoj četvrtini povredio se igrač Zvezde Luka Vildosa i nije se vraćao u igru.

U ekipi Baskonije najefikasniji je bio Darijus Tompson sa 15 poena uz šest asistencija i pet skokova, a Rokas Gedrajtis dodao je 10 poena uz pet skokova. Maik Kotsar imao je devet poena, a Vanja Marinković sedam poena.

Baskonija je od početka povela, sa 7:0 i 13:7, a prednost od pet razlike sačuvala do kraja prve deonice.

Španski tim je sa dobrom igrom nastavio i u drugoj četvrtini i stekao 12 poena prednosti, 35:23. Zvezda je posle toga popravila igru i predvođena Bentilom i Kampacovim asistencijama izjednačila na 35:35, a košem Nedovića povela sa 37:35.

Seriju domaćih “trojkom” je prekinuo Markus Hauard i to su bili prvi poeni Baskonije posle sedam minuta. U poslednjim trenucima poluvremena Dobrić poentirao je za vođstvo Zvezde na poluvremenu 39:38.

Zvezda je uvećala prednost u nastavku, koja je iznosila 10 razlike posle “trojke” Bentila 50:40 u petom minutu treće deonice. Beogradska ekipa je čuvala prednost, a Baskonija je uspela da smanji na pet razlike košem Tompsona.

Trojkama Kampaca i Nedovića domaći su ponovo otišli na devet razlike, 68:59, prednost su sačuvali i ostvarili 13. pobedu u Evroligi.

U sledećem kolu Zvezda će dočekati Valensiju, a Baskonija će biti domaćin Albi.

Sva dešavanja sa meča pratite uz “lajv-blog”

Crvena zvezda Meridianbet 74:63 Baskonija

Četvrta četvrtina

40. minut – Kraj- pobeda Zvezde

39. minut – Zvezda stavlja tačku na meč?

Sjajan pik odigrali su Kampaco i Mitrović.

Cerntar crveno-belih zakucava, verovatno i stavlja tačku na ovaj meč – 71:61.

Novi tajmaut Baskonije kojoj je potrebno čudo.

37. minut – Kampaco i Nedović za tri!

Kampaco postiže trojku, zatim i Nedović u narednom napadu i tako donose prednost Zvezdi – 68:61.

U pravom trenutku crveno-beli popravljaju šut za tri poena i na oko tri minuta do kraja imaju sedam poena prednosti.

Vidno nervozni Penjaroja zove tajmaut.

35. minut – Blagi pad Zvezde

Primetan je pad energije u redovima srpskog tima što Baskonija koristi da stigne na minus sedam – 62:55.

Tajmaut zove Duško Ivanović, prevashodno da odmori Kampaca koji gotovo da ne izlazi sa parketa.

33. minut – Nedoviić!

Još jedna asistencija Fakunda Kampaca.

Treća četvrtina

Odlična deonica Crvene zvezde Meridianbet. Kampaco je najzaslužniji što smo nakon lošije igre u prvoj deonici gledali pravu defanzivnu kliniku Zvezde. Uprkos tome što nije postigao nijedan poen uticaj na igru oba tima bio je neverovatan.

Primera radi u poslednjih 20 minuta Španci su ubacili 23, Zvezda 36, i to uprkos veoma lošem procentu šuta za tri poena – 22%

Vildosa u civilu

Izgleda da su se obistinile crne slutnje Crvene zvezde Meridianbet. Luka Vildosa se vratio u dvoranu, ali je u civilu, saznaćemo uskoro koliki je stepen povrede Argentinca.

28. minut – Baskonija se budi

Nakon tri minuta bez poena gosti polaganjem prekidaju period nešto slabije igre.

Nemanja Nedović trojkom vraća Zvezdi +10, ali Homes vraća trojku – 53:46.

Petrušev poenima vraća crveno-bele na +9 – 55:46.

25. minut – Zvezda ide na +10!

Nakon ofanzivnog skoka Mitrović poentira, a neverovatni Kampaco iznudio je dva faula igrača Baskonije.

Verovali ili ne Argentinac nema nijedan postignut poen ali je ubedljivo najbolji igrač na parketu.

Bentil trojkom donosi Zvezdi maksimalnih +10 – 50:40.

Penjaroja zove tajm-aut.

ZVEZDA BASKONIA. 47
Kampaco dovodi igrače Baskoniej do ludila! (FOTO:Starsport)

23. minut – Zvezda u istom ritmu u nastavku

Poenima Nedovića sa linije penala i Bentila ispod koša Zvezda ide na +5.

Odbrana je na veoma visokom niovu, Kampaco nastavlja da komanduje defanzivom crveno-belih dok deluje da su gosti i dalje u blagom stanju šoka.

Poluvreme

Nakon lošeg početak i serije 9:2 Baskonije, Crvena zvezda Meridianbet napravila je senzacionalan preokret u drugoj deonici.

Fakundo Kampaco uzeo je dirigentsku palicu kompletne odbrane srpskog sastava u svoje ruke što je unelo paniku u redove gostiju koji su bili sedam minuta bez poena!

Bez povređenog Vildose Zvezda je uspela da pronađe svoj ritam a “odbojka” Ognjena Dobrića na samom isteku druge četvrtine donela je minimalnu prednost domaćem sastavu pred nastavak duela – 39:38.

Druga četvrtina

20. minut – Vodi Zvezda!

Nedović donosi prvo vođstvo Zvezdi, Hauard trojkom postiže prve poene nakon sedam minuta za goste – 37:38

Ognjen Dobrić nakon odbojke pogađa na isteku vremena.

Crvena zvezda Meridianbet vodi na poluvremenu – 39:38

18. minut – Razletela se Zvezda!

Konačno je odbrana Kampaca dobial rezultat na drugoj strani parketa. Sjajna sekvenca Bentila daje rezultat i Zvezda je uhvatila potpuni priključak u ovom meču.

Nakon nove odbrane Kampaca Bentil završava prelepu akciju.

Eskplozija oduševljenja u “Pioniru”!

Dobrić poentira i donosi potpuni priključak Zvezdi – 34:35.

Baskonija je bez poena već pet minuta.

Ogroman problem – Luka Vildosa u svlačionici

Uhvatio se Zvezdin Argentinac za zadnju ložu i morao da napusti parket.

15. minut – Kampacova agresivnost bez rezultata

Odličnu odbranu igra Zvezdin Argentinac, uprkos tome što je bez poena požrtvovanošću sprečava da se gosti odlepe. Ipak brine brzopletost u napadu, Baskonija ima +10.

13. minut – Bolja igra Baskonije u nastavku

Serija 9:2 Baskonije nakon tri minuta košarke u drugoj četvrtini iznudili su novi tajmaut Duška Ivanovića.

Problemi za Zvezdu kako u napadu, tako i u odbrani.

Prva četvrtina

10. minut – Nedović za kraj prve deonice

Pogodak sa distance Nemanje Nedovića na isteku vremena u prvoj deonici kompletirao je povratak crveno-belih nakon lošeg početka utakmice. Iako je delovalo da je Baskonija na putu da se odlepi, na kraju ipak +5 za goste nakon prvih 10 minuta – 21:26.

9.minut – Marković donosi egal

Taman se Zvezda približiila gostima ali Homes trojkom, zatim i Gidraitis bacanjima donosi plus osam gostima – 16:24.

Ulazak Stefana Markovića, Dobrića i Mitrovića ubrzao je igru Zvezde koja nakon trojke Mitrovića na oko minut do kraja prve deonice stiže do rezultatskog priključka – 19:24.

5. minut – Zvezda u snažnom ritmu, Baskonija ima odgovor

Gidraitis postiže lake poene u tranziciji, a Luka Mitrović postiže poene sa linije penala – 12:17.

Nakon odlične odbrane i krađe lopte Ognjen Dobić efektnim zakucavanjem donosi Zvezdi minus tri – 14:17.

Kocer lako pogađa iz kotre, dok Mitrovć ponovo pogađa oba slobodna bacanja.

Nakon jedne sporne situacije gde je doelovalo da je bilo greške u vođenju Baskonija dolazi do poena sa linije slobodnih bacanja, dok Ognjen Dobrić pogađa veoma važnu trojku na drugoj strani – 10:15.

3. minut – Bolji početak gostiju

Baskonija bolje otvara meč sa brzih pet poena – najpre Trojkom Tompsona zatim poentira i Kocar.

Zvezda Meridianbet je dosta sporije ušla u prvu deonicu i bez poena je u uvodna dva minuta.

Gidraitis na drugoj strani lako pogađa preko Vildose, dok prve poene za Zvezdu postiže Hasan Martin, a zatim postiže i nove poene.

Luka Vildosa trojkom smanjuje prednost i sada je 7:11.

Za sada gosti priakzuju bolju igru u prvih pet minuta i imaju prednost 7:13 – tajmaut zove Duško Ivanović.

Utakmica je počela, prvi napad ima Baskonija.

Bez iznenađenja u timu Baskonije.

Hauard, Hajdeger, Raieste, Marinković, Dies, Tompson, Kotsar, Enok, Kostelo, Gedraitis, Homs, Kuruc

baksonija
(FOTO:Meridian sport)

Duško Ivanović iznenadio je promenom pred sam početak meča.

Crvena zvezda Meridianbet: Vildosa, Lazarević, Kampaco, Mitrović, Martin, Dobrić, Ilić, Nedović, Marković, Kuzmić, Petrušev, Bentil.

zvezda 1

Argentinci već na zagrevanju

Sat vremena uoči početka utakmice, Fakundo Kampaco i Luka Vildosa izašli su na zagrevanje.