Kampaco razdrmao Crvenu zvezdu Meridianbet - Kiša promašaja, ali i ubedljiva pobeda nad Studentskim centrom

Crvena zvezda Meridianbet savladala je Studentski centar 90:70 u 22. kolu ABA lige.

Najbolji u redovima Zvezde bio je Fakundo Kampaco sa 23 poena, sedam asistencija i dva skoka. Pratio ga je Stefan Marković sa sedam ubačenih poena, a u sastavu crveno-belih nije bilo Ognjena dobrića, Nemanje Nedovića i Branka Lazića.

Kod Studentskog centra istakli su se Danilo Tasić sa 16 i Flečer Megi sa 14 poena.

Zvezda je na drugom mestu ABA lige sa 18 pobeda i tri poraza, uz utakmicu manje, dok je Studentski centar osmi sa 10 pobeda i 12 poraza.

U sledećem kolu Zvezda gostuje Mornaru u Baru, a Studentski centar dočekuje Budućnost.

Inače po trenutnom poretku na tabeli, Zvezda je na drugoj poziciji, “Studenti” na sedmoj.

Tekstualni prenos utakmice mogli ste pratiti u lajv blogu Meridian sporta.

Crvena zvezda Meridianbet 90:70 Studentski centar

Četvrta četvrtina

Loše je počeo aktuelni šampion poslednju deonicu. Najpre Petrušev promašuje za tri poena, zatim i Vildosa, dok Tasić i Iviđić poentiraju za 70:60.

Tajm aut Duška Ivanovića.

Nakon skoro punih tri minuta Kampaco konačno postiće prve poene za Zvezdu u ovoj četvrtini. Nakon promašaja Ivanovića lopta stiže do Kampaca koji pogađa novu trojku – 76:80

Kuzmić nakon promašaja Kampaca pogađa i to je maksimalnih +18 za Zvezdu.

Žakelj zove tajmaut.

Pogotkom Mitrovića, osmim na ovom meču beogradski tim prvi put odlazi na +20 – 80:60.

Megi postiže novu trojku za goste i smanjuje zaostatak.

Do kraja duela Studenti nisu uspeli ozbiljnije da ugroze prednost Zvezde koja je na kraju slavila 90:70.

Poene u završnici psotizali su Petrušev, Holand, Tasić i Megi.

Treća četvrtina

Nakon dugog napada Pavićević uspeva da pogodi za tri poena u poslednjim trenucima napada. Na drugoj strani sjajno se snašao Luka Mitrović koji postiže poene uz dodatno bacanje koje zatim realizuje. Ovo su bili prvi poeni Mitrovića na večerašnjem meču.

Nakon nekoliko promašenih otvorenih šuteva Luka Vildosa pogađa za tri poena – 52:40.

Ivišić je neprecizan preko Kuzmića, a Stefan Marković promašuije trojku.

Kampaco daje trojku nakon dužeg perioda bez poena crveno-belih, a Petrušev dodaje nove poene.

Zvezda ima +13, Studentski zove tajmaut.

Nakon pauze, Megi postiže novu trojku, zatim Marković odgovara istom merom.

Kampaco pravi faul and Tasićem koji pogađa i drži goste u ovoj utakmici – 62:51.

Mitrović je siguran ispod koša a Drežnjak trojkom spušta prednost Zvezde na 10 poena – 64:54.

Brzim poenima Vildosa i Ivanović donose domaćinu maksimalnih +16, da bi Ivišić sa linije penala stavio tačku na treću deonicu – 70:56.

Brzi poeni Vildoze i Ivanovića i vodi Zvezda 70:54. Na kraju Mitrović pravi bespotreban faul za dva bacanja i Ivišić postavlja 70:56.

POLUVREME

Nakon veoma efikasne prve deonice drugu četvrtinu obeležili su promašaji na obe strane. Aktuelni šampion šutnuo je čak 13 trojki u drugoj deonici, i pogodio samo tri. Ipak zahvaljujući pre svega individualnom kvalitetu izabranici Duška Ivanovića dobili su ovaj deo igre rezuktatom 17:11.

Najefikasniji u redovima Zvezde su Ben Bentil i Fakundo Kampaco sa po sedam poena dok Ognjen Dobrić ima poen manje.

Na drugoj strani istakli su se Tasić sa 10, Hadžibegović sa devet i Megi sa osam poena.

Druga četvrtina

Nakon promašaja za tri poena, Holand se zakucavanjem upisuje u listu strelaca prvim poenima u drugoj četvrtini. Zvezda vodi 31:26.

Nešto lošiji početak Studentskog u nastavku prekida Tasić poenima.

Brze trojke Holanda i Markovića donose +9 Zvezdi. – 37:31

U odnosu na prvu četvrtinu prilično neisupunjen period igre uz promašaje na obe strane. Ivanović pogađa flouter, zatim Hadžbegović nakom faula Holanda postiže oba slobodna bacanja – 39:33.

Crvena zvezda Meridianbet promašuje tri uzastopne trojke da bi Kampaco pogodio za tri na isteku napada – 42:33.

normal 20230319182441 aba czv sc 2715
Kampaco pogađa na isteku napada (FOTO: Crvena zvezda Meridianbet/ Đorđe Kostić)

Nakon novog faula gostiju Dalibor Ilić pogađa oba bacanja i donosi Zvezdi prvu dvocifrenu prednsot na meču – 44:33.

Lazarević ostaje sam i promašuje otvorenu trojku, a zatim Kuzmić hvata loptu i fauliran je. Pogodio je oba bacanja Kuzmić.

Marković i Ilić nastavljaju seriju promašaja za tri poena da bi u kontri Ivišić poenima postavio konačan rezultat druge deonice – 46:37.

Prva četvrtina

Veoma efikasna prva deonica u Pioniru. Luka Vildosa otvorio je meč pogotkom sa distance da bi zatim Megi trojkom doneo prvu prednost “Studentima”.

Usledio je isti odgovor preko Lazarevića, a zatim i efikasna zakucavanja Kuzmića sa jedne i Pavićevića sa druge strane. Nakon prvih tri minuta Zvezda je imala blagu prednost 9:7.

Fakundo Kampaco istakao se sa tri brze asistencije u uvodnim minutima meča.

Nakon nove mini-serije gostiju, Bentil trojkom donosi izjednačenje Zvezdi. Prava rafalna paljba na obe strane u prvoj četvrtini.

Tasić je sa brzih pet poena doneo priključak gostima, dok se Kampaco trojkom upisao u listu strelaca.

Flečer Megi donosi novu prednost Studenstkom centru 22:21, zatim i Pavićević sjajnim prodorom donosi +3 gostima.

Ipak, u poslednjem minutu prve deonice najpre trojku pogađa Filip Petrušev, zatim i Stefan Marković za prednost Zvezde nakon uvodnih 12 minuta – 29:26.

Utakmica je počela!

Prvi napad imaju gosti.

Pre utakmice:

Startne petorke

Crvena zvezda Meridianbet: Bentil, Kampaco, Kuzmić, Lazarević, Vildosa

Studnetski centar: Drežnjak, Hadžibegović, Ivišić, Mekgi, Pavlićević

Andrej Žakelj: “Čeka nas evroligaška ekipa sa odličnim pojedincima. Prepoznatljivi su kao tim koji igra agresivnu, fizički izuzetno zahtevnu košarku. Sa skraćenim rosterom ćemo morati da nađemo način kako da odgovorimo na tu agresivnost i fizičku dominaciju. Međutim, ulazimo u utakmicu potpuno rasterećeni i motiv i energija protiv takvog tima ne bi smela da dolazi u pitanje.”

Duško Ivanović: “Situacija je slična kao i pred naš prvi susret. Mali razmak između dve utakmice ne vidim kao najveći problem, već činjenicu da igramo protiv jedne odlične ekipe. Rekao sam i prilikom najave prve utakmice da imaju odličan odabir igrača, odlično su trenirani i vođeni. Igraju modernu, brzu košarku sa mnogo tranzicije i kontranapada i tu moramo da ih zaustavimo jer su rezultatima pokazali da imaju kvalitet”

Utakmica Crvena zvezda Meridianbet – Studentski centar igra se od 19.00 u dvorani “Aleksandar Nikolić”.