Donatas Motejunas izgubio 37 miliona dolara: Najveći problem Partizana su domaći igrači! U Areni uvek gledam oči protivnika i znam kada sledi masakr

Donatas Motejunas je gostovao na podkastu „Euro Insajders“ gde je proveo oko sat i po vremena. Od toga je vrlo malo govorio o aktuelnom trenutku, o Crvenoj zvezdi Meridianbet i ambicijama. Više je pričao o karijeri, o preprekama, gubitku velikog novca zbog NBA pravila… Pričao je i o reprezentaciji i svemu što je pošlo po zlu.

Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!

Ali, kada jeste govorio o crveno-belima, iskusi litvanski centar je bio jasan:

Za mnoge litvanske igrače, posebno one koji su rođeni i žive u Kaunasu, cilj je uvek bio Žalgiris. I to je to. Kada ostvare to, posle ne postoji ništa drugo. Za mene ipak postoje stepenici. Imam najveći cilj, ali pre toga su koraci koje moram da pređem. Prvi korak je plej-of“, poručio je Motejunas.

I biće velika, velika bitka za mesto u najboljih osam Evrolige.

Biće, oduzeće nam mnogo energije. Biće potrebena izuzetan timski duh. Videćemo od čega smo satkani. Imamo mnogo teške protivnike, a svaki tim u Evroligi igra kod kuće drugačije nego na strani. Veliki je izazov pred nama, ali iskreno sam veoma srećan što sam okružen mnogo dobrim momcima. Videćemo“.

Atmosfera u Areni? To je posebna tema, čak i za iskusnog, smirenog asa kakav je Litvanac.

Ta atmosfera pokaže ko si zapravo. Ne šalim se. Posebno pred podbacivanje, kada cela Arena skače… Ja uvek gledam oko sebe i vidim u očima protivnika da li će se boriti danas, ili će nastati masakr. Igrali smo protiv nekih timova gde sam video šok i strah. Mogu da razumem. Tu iskustvo dođe do izražaja. Neki igrači koji su godinama u ligi, nisu iznenađeni. Kad smo igrali protiv Barselone, video sam sve te veterane kako su koncentrisani. Pomislio sam: ’Čoveče, ovo će biti duga utakmica.’ I pobedili su nas. Nisu bili oduševljeni. Oni znaju kako kontrolišu emocije. A vidiš nove igrače, koji dođu iz NBA, koliko su uzbuđeni.

Iako je Motejunas uvek hladan, priznaje:

Iznenadiće vas, ali stvarno uživam u ovome. Timski doktor mi je pred jednu utakmicu rekao da me uvek psovao. OK, ništa novo. ’Ne, ne, najgore psovke! Svaki put kad si igrao protiv nas, ubijao si nas. Mrzeo sam te’. Dobro sam igrao sa Monakom protiv Partizana ili Zvezde. Voleo sam tu atmosferu. Taj pritisak.

Komšije ne uživaju toliko ove sezone – upitan je Motejunas.

Prvo, Srbija je luda košarkaška zemlja. Pričao sam sa srpskim igračima i zaista verujem da u takvoj zemlji klub ne može da izgubi identitet. A identitet donose lokalni igrači koji su tu dugo. Najveći problem (Partizana) je što imaju samo dvojicu domaćih igrača i 11 stranaca. Mora neko da uči tome šta znači klub. To je moje mišljenje. Isto pričam o Žalgirisu koji ima osam domaćih igrača.

Što se tiče jednog momenta u karijeri za kojim žali, Motejunas kaže:

Postoji velika žal. Znate, agenti vam rešavaju posao i donose odluke, ali ja žalim što nisam uložio više vremena da analiziram da li su te odluke loše. Naravno, najviše toga sam rado preko menadžera. Vraćao sam se iz povrede, Bruklin me baš želeo. Više puta smo se sreli i činilo se da je okruženje koje su gradili baš onakvo gde bih mogao da porastem sa mojim pristupom. Trebalo je da potpišem ugovor, Hjuston je rekao da neće izjednačiti ponudu, ali su ipak to učinili. U Bruklinu sam prošao lekarske preglede, ali u Hjustonu nisam.

Kako je to moguće?

Prilično sam siguran da postoji pravilo koje se zove po meni u NBA ligi. To je bila prva situacija u istoriji. I, na kraju, taj lekarski pregled u Hjustonu je poništio ugovor sa Bruklinom. Ponuda je bila 37 miliona dolara. I to je nestalo zbog ovog pravila.

Kako se oseća mlad igrač u tom trenutku?

Dugo sam sa sobom nosio tu ljutnju. Ali, ako moram da biram između tog novca i osobe koja sam postao danas – nemam dilemu da bih izabrao ovo drugo. Uzeo bih sebe kao osobu iznad svakog novca. Pare će doći, nisu najvažnije. Sloboda je bitna. Nikada nisam igrao za novac. Da se košarka ne plaća – i dalje bih je igrao.“

Bonus video:

0 Komentar

    Trebao je da odabere da potpiše ugovor sa Bruklinom.

    Ne razumem zašto pominjanje igrača domaćih i stranih kad ni Zvezda nema neki veliki broj domaćih igrača

    Vidi se jednostavno da je dobar momak Pre svega i dobra ličnost i dobar igrač i dalje iako ima godina koliko ima

    Za mene ovaj jedan od najboljih momaka koji je igrao na našim prostorima košarku i skidam mu kapu za sve

Postavi odgovor