Jokić se pretvorio u Supermena i probudio uspavani Denver (VIDEO)

Nikola Jokić je probudio uspavani Denver i pokazao zašto je najbolji igrač NBA lige. Prethodne večeri je zajedno sa ekipom gostovao Vašingtonu, gde je izvojevao važnu pobedu 118:104, čime su Nagetsi prekinuli niz loših rezultata.

Vrlo dramatičan i nezvestan meč smo gledali do samog kraja utakmice. Prvo poluvreme je bilo prilično izjednačeno, obe ekipe nisu uspevale da se odlepe i delovalo je da ćemo gledati dramatičan meč.

Ipak, nastavak je doneo bolju igru Nagetsa, koji su potom stigli i do plus 21 nakon što su treću četvrtinu dobili sa 39:16.

Jokić je meč završio sa 31 poenom, 12 skokova i sedam asistencija, a najbolje su ga pratili Majkl Porter sa 21 i Džamal Marej sa 17 ubačenih poena.

“Svaki tim u NBA ima lošu seriju, nadam se da je naša gotova, da smo je preživeli i da ćemo sada igrati bolje”, rekao je Jokić posle meča.

U redovima Vašingtona, koji je upisao četvrti uzastopni poraz, najefikasniji je bio Kristaps Porzingis sa 25 poena, dok se Deni Avdija dodao 16.

Denver je i dalje vodeći tim Zapadne konferencije sa 49 pobeda i 24 poraza. Nakon ovog duela protiv Vašingtona, ekipa Nagetsa će dočekati Milvoki i Filadelfiju.