Jović dirigovao plasman Valensije u polufinale Kupa Španije: Gran Kanarija poražena posle produžetka

Valensija je savladala ekipu Gran Kanarije (89:81) u četvrtfinalu Kupa Španije i tako zakazala duel protiv Real Madrida. Ključni igrač u timu Narandžastih bio je srpski reprezentativac Stefan Jović.

Najefikasniji kod pobednika bili su Dejvis sa 17, Džons i Odželej su upisali po 13, koliko je imao i Jović uz dva skoka.

U poraženom timu istakli su se Landesberg sa 23 i Hap sa 11 poena.

Bolji rival tokom čitavog prvog poluvremena bio je prošlogodišnji osvajač Evrokupa. Landesberg je bio najzaslužniji za prednost Granke.

Imala je Gran Kanarija prednost početkom treće deonice, ali je Valensija konstantno održavala rezultatski priključak. Anderson koji je bio jedini raspoloženi u timu Aleksa Mumbrua u prvih 20 minuta dobio je pomoć u vidu Dejvisa i Jovića.

Ušla je Valensija sa minus šest u poslednju deonicu, a onda je na scenu stupio srpski reprezentativac i postigao devet poena u prvoj polovini četvrte četvrtine čime je približio svoj tim na minus jedan.

Velika borba viđena je do samog kraja meča. Bitnu trojku na tri minuta pre kraja meča pogodio je Odželej kojom je posle dužeg vremena doneo prednost Valensiji.

Odlepila se Valensija na osam poena prednosti dva minuta pre kraja, ali je onda usledila serija Gran Kanarije, tačnije Slotera kojom je smanjio zaostatak na minus tri manje od minuta pre kraja meča.

Imala je Gran Kanarija poslednji napad na meču i Brusino je sa zvukom sirene pogodio za produžetak.

Otvorila je Valensija dodatnih pet minuta igre serijom 8:0 i tako najavila pobednika duela.