Vratio se Karlik Džons na teren posle Kupa Radivoj Korać i praktično transformisao Partizan. Od njegovog povratka, crno-beli imaju bilans 4-1 u Evroligi.
Odmah je pokazao da duga pauza nije ostavila traga i da je apsolutni lider Parnog valjka. Tako je i protiv Asvela, kad se većina ekipe prilično mučila, preuzeo odgovornost i u poslednjem napadu doneo presudu. Iznudio je dva penala pri nerešenom rezultatu na 1,1 sekundu do kraj – prvi pogodio, drugi namerno promašio i doneo svom timu četvrtu vezanu pobedu.
Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!
“Bilo je teško. Ružna pobeda, ali svakako dobra. Nismo želeli da sve stane u poslednje sekunde, ali drago mi je što smo trijumfovali,” iskren je Karlik kao i uvek.
Posle poraza u derbiju, izabranici Đoana Penjaroje su odigrali jedan od lošijih mečeva u poslednje vreme i mučili se sa poslednjeplasiranim timom Evrolige. Ipak, pobeda je pobeda.
“Spor početak, možda je bilo malo i umora. Uvek preuzimam odgovornost zbog načina na koji počinjemo mečeve, ali odigrali smo mnogo mečeva u poslednje vreme. Potrebno nam je da se malo odmorimo, ali već u petak nas čeka nova utakmica, imamo dva dana da odmorimo. Videćemo šta možemo bolje da uradimo“.
Osvrnuo se i na slobodna bacanja kojima je obezbedio trijumf.
“Bio sam malo nervozan. Ne znam kako da namerno mašim šuteve. Delovalo je da će ući, srećom nije, centar je uhvatio i bilo im je teško da upute bilo kakav šut. Da su pogodili sa celog terena, mogao bi samo da im čestitam“.
Naravno, zadovoljan je zbog pobedničkog niza kakav Partizan nije ostvario skoro dve godine na evro-sceni (četiri vezana trijumfa).
“Srećan sam, to je dobar podatak. Drago mi je što mogu da pomognem saigračima da upišu poneku pobedu. Teška je situacija, ljudima spolja nije izgleda mnogo važno, jer ne možemo do plej-ofa, ali mi želimo da se borimo do kraja i dobijemo što je više utakmica moguće“.
Džons plejmejkerske dužnosti deli sa 37-godišnjim Nikom Kalatesom koji je krajem prošle sedmice oduševio partijom u Parizu, kad je ubeležio 47. dabl-dabl u evroligaškoj karijeri.
“Ludo. Stalno ga zapitkujem, mislim da na tim njegovim dodavanjima ne može da se radi, to dolazi iskustvom. Čini igru lakšom za sve. Jednom smo sedeli na klupi i pitali se šta je dođavola uradio – niko nije video taj pas. Neverovatan igrač, strašan lider, stalno priča sa nama, prenosi nam svoje iskustvo. To je naš veteran“.
Prokomentarisao je i česte oscilacije u igri Sterlinga Brauna i stao u odbranu saigrača koji već neko vreme ne može da podesi nišanske sprave i uhvati formu koja ga je krasila u dobrom delu prethodne sezone.
“Dešava se i najboljima, ali njegova energija i trud nikad ne osciliraju. Uradio je veliki posao u odbrani, krao lopte, vršio pritisak na njihovog najboljeg beka – obično ga i stavljamo na najbolje protivničke igrače. Čak i kad ne pogađa šuteve, pronalazi način da utiče na igru. Treba mu verovati, pokazao je šta može i kakav je igrač prošle godine, početkom ove… Ponekad se desi da te ne služi šut, ali uvek kažem – ja ću mu uvek verovati 100 odsto“.
Zanimljiva objava vezana za Karlikovu budućnost nedavno je osvanula na društvenim mrežama njegovog agenta. Podelio je sliku sa praktično svim klubovima Evrolige, uključujući i Partizan, ali i večitog rivala crno-belih Crvenu zvezdu, uz pitanje – “Gde će Džons otići?“
“Već sam rekao, volim što sam ovde i smatram da mnogi isto vole što sam tu, ali ne obraćajte pažnju na mog agenta, ima on svoje bubice. Voli da se šali, nije trebalo to da okači, posebno sa timom iz komšiluka, ali smatram da je to bila šala. Ne bih previše pažnje posvećivao tome“, zaključio je Karlik Džons posle 13. trijumfa Parnog valjka u Evroligi ove sezone.
Bonus video:



tijana
Karlikov agent voli da se šali ali nikome u Partizanu ne bi bilo smešno da Karlik pređe u Zvezdu.