Kataš i Makabi čekaju bolja vremena: Teška godina za nas, ali nikad ne odustajemo

Uspeo je Ponos Izraela da pripreti Crvenoj zvezdi Meridianbet, naterao crveno-bele da pred svojom publikom strepe tokom treće deonice, ali nisu imali snage za podvig. Trener Makabija, Oded Kataš izneo je svoje viđenje meča.

Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 6.000 FREEBET!

“Želim da čestitam treneru Janisu i Crvenoj zvezdi na pobedi. Morali smo da reagujemo posle poraza od Baskonije, dobro smo krenuli, igrali dobro u trećoj četvrtini, Zvezda ima dužu klupu i to je presudilo utakmicu na kraju. Nismo imali dva centra, što je jako teško, igrali smo dobro i u napadu i odbrani u nekim trenucima, ali su uspeli da nas kazne. Na kraju, jeftino primljeni poeni su odlučili utakmioci. Moramo da budemo konzistentniji, da igramo odlučujuće i da iskusnije pravimo faulove kako bi kontrolisali utakmikcu. Ova godina je jako teška za nas, nikada nije lepo kada se izgubi, ali moramo da se borimo, duga je sezona. Nadamo se da će biti bolje kada se vrate povređeni igrači”.

Zadovoljan je partijom svojih igrača, ali to nije bilo njihovo najbolje izdanje ove sezone.

“Imali smo dobrih minuta, bilo je nekoliko utakmica, Bajern, Olimpijakos, Panatinaikos, kada smo vodili i sa dvocifrenom prednošću, ali smo ih na kraju gubili. Gradili smo tim od nule, nije lako bez treninga napraviti tim, Evroliga sa ovakvim intenzitetom – nije lako”.

Pohvalio je i astmoferu u Beogradskoj areni, istakavši da mu nedostaje domaći teren u Tel Avivu.

“Uvek želimo da imamo punu halu kada igramo, posebno u ovakvoj sjajnoj atmosferi, zaista mi nedostaje naš domaći teren”.

Prvu polovinu sezone sumirao je uz jednu reč: nedaće.

“Suočavali smo se sa mnogo teškoća. Došli su novi igrači, na leto smo izgubili četiri ključna igrača. Neki igrači koji su dugi niz godina ovde imali su probleme sa povredama, mnogo putovanja i manjak vremena za trening je dodatni problem. Imamo osam igrača koji uglavnom igraju u Evroligi, teško je, ali mi smo Makabi i nikad ne odustajemo. Ponosni smo na ono što radimo, čekamo bolje dane. Moramo da nastavimo da se borimo, baš kao što smo igrali u drugom poluvremenu”.

Menadžment kluba ima razumevanje za situaciju u kojoj se Makabi nalazi. Izraelski tim promenio je maltene čitav tim tokom leta uz već nagomilane probleme.

“Makabi tradicionalno želi da se takmiči i da bude u vrhu Evrolige. Nije lako, posebno sada kada je rat, lude stvari se dešavaju, navijači, menadžment razumeju situaciju. Moramo da radimo u nemogućim radnim uslovima, ali to je naš posao. Ponekad je potrebno istrpeti takve situacije, pobednik je onaj ko izađe iz teške situacije. Pozitivni smo zbog kvalitetnih ljudi koji nas okružuju”.

Bonus video:

4 Komentara

    Definitivno im nije lako, povrh svega prouzrokovano geopolitičkom situacijom

    Tesko je Makabiju da kao domacin igra van svoje zemlje!

    Moraju dosta toga da menjaju ova godina im bukvalno nije nista dobro donela možda u narednoj donesu nešto više

    Katas ima bas težak zadatak, Makabi je u teškoj situaciji i nije lako ni treneru

Postavi odgovor