Nepogrešivi start momka iz Prištine, Kenana Sipahija: Pamtim Jokića kad je bio klinac, Ataman ima Obradovićev kredo

MS Riga 2

Već je bio na izlazu iz miks zone, čuo je na engleskom da srpski novinari hoće intervju i odmah se prebacio na naš jezik. “Naravno, vratiću se…” Nije se susret ponovio prethodne veče, zbog količine ljudi, ali je novi dan pokazao da je Kenan Sipahi čovek od reči.

Iako nije bio određen da priča od strane Ergina Atamana, momak rođen u Prištini izašao je u susret. Čak je uticao na organizatore da dozvole intervju u zoni gde mikrofon nije dozvoljen. Ispoštovao je maksimalno, umalo nije zakasnio, ali je do kraja ogovarao na svako pitanje i nije imao problem što je priča, naravno, prema Srbiji.

Meridian sport ti donosi BONUS DOBRODOŠLICE – do 6.500 DINARA uz dva dana igre bez depozita!

Istovremeno, Turska izgleda izvanredno i sigurno je najveća prepreka za Orlove u Grupi A. Već se pripoveda od Istanbula do Rige da ekipa Ergina Atamana preti da postane najbolja u svojoj istoriji.

“Jesmo počeli dobro, ali mislim da je pred nama dug put, tako da je rano da pričamo o najboljem timu u istoriji. Da imamo talenta, imamo! Igramo zajedno, kao pravi tim, što je najbitnije. Atmosfera je pozitivna, ali svaki dan je drugačiji i može da promeni ambijent. Najvažnije je da radimo i poštujemo svakoga ko je prekoputa nas”, rekao je Sipahi za Meridian sport.

Novi košarkaš Bahčešehira je odigrao savršenu partiju u velikoj pobedi Turske nad Letonijom. Nije promašio, a sakupio je 19 poena. Uputio je pet šuteva za tri i svaki put bio precizan. Od igrača koji nije bio prepoznat kao veliki šuter, postao je igrač kome trener šalje loptu u ruke kada je važno.

“Mnogo sam radio u poslednje tri godine. Radio i šutirao dobro u turskom prvenstvu. Ima dana kada šutiram dobro, ima onih kada ne ide… Ali, to mi nije najveća karakteristika. Kada sam sam, šutiram! Ponekada zna da uđe, ali ono što je najvažnije je da se osećam dobro. Više nemam loš mentalitet kada dobijem loptu”.

Sipahi je radio sa dvojicom trenera koji su obeležili tursku klupsku košarku. Ergin Ataman u reprezentaciji, Željko Obradović u Feneru. Dva velikana, dva pristupa, mnogo razlika, ali i sličnosti i identičan kredo.

“Karakter im je drugačiji. Kod Željka je svaki detalj važan, o svakoj sitnici se vodi računa. Sa druge strane, Ataman takođe vodi računa o detaljima, ali je malo više napadački orjentisan trener. Daje slobodu igračima i tako stvara prednost. Svi se dobro osećamo kod Atamana. Pobednički mentalitet je identičan kod Željka i Ergina. Pobeda, pobeda i samo pobeda! Obojica su rođeni pobednici i zato su slični”.

Turska će u poslednjem kolu igrati protiv Orlova. Svi čekaju taj duel.

Srbija je najbolja ekipa na papiru, ali i na parketu. Svi znaju košarku do najsitnijih detalja. Igraju na najvišem nivou. Nemaju nijednog igrača koji nije u Evroligi ili NBA, što dovoljno govori“.

Sipahi je tokom karijere radio i družio se sa mnogim igračima iz Srbije.

“Znam gotovo sve. Dugo sam igrao protiv Gudurića, moja porodica je dobra sa Bogdanovom. Jokića znam još dok je klinac bio, pošto smo isto godište, upoznali smo se rano i sretali mnogo puta”.

Nije mogao da prepostavi kakav će Jokić postati igrač.

“Teško da jesam… Mislim ko je mogao?”

Srpski treneri prožimaju karijeru Sipahija. Obradović, Kokokošov, i sada će Marko Barać biti novi strateg sa kojim će raditi u Bahčešehiru.

“Stalno sam okružen trenerima sa našeg podneblja. Mnogo sam radio i kada sam bio dečak. Interesantno je i stalno učim od njih. Kokoškov ima sjajan sistem, naučio sam mnogo – ta kombinacija NBA i evropske košarke je bilo posebno. Mnogo dobar trener”.

Za kraj pitanje – Srbija i Turska u finalu Evropskog prvenstva?

“Naravno da bih voleo”, zaključio je Sipahi za Meridian sport.

Bonus video:

2 Komentara

    Ataman nije ni blizu našeg Željka Obradovica

    Covek igra strašnu košarku iskreno iznenadio me je igrom i ako se pričalo o njemu dosta pre starta prvenstva vidi se da ima ozbiljan kvalitet

Postavi odgovor